На Черкащині працює один із найстаріших племінних заводів в Україні

25 липня 2017, 10:40

У Шполі на повну потужність працює один із найстаріших племінних заводів в Україні - ТОВ «Маяк-Агро». Підприємство вже понад 50 років вирощує племінний молодняк (нетелів) та реалізовує тварин як за кордон, так і по Україні. Минулоріч завод продав 50 голів племінних нетелів миколаївському господарству.

За словами директора племзаводу ТОВ «Маяк-Агро» Михайла Богача, це є гарним показником, оскільки ще кілька років тому українські господарства взагалі не купували племінний молодняк.

- Останні роки завод вирощував та реалізовував племінний молодняк переважно за кордон (Грузію, Казахстан, Азербайджан, Узбекистан), оскільки українські господарства не мали можливості поповнювати своє стадо. Втім сьогодні в Україні гостро постало питання відродження молочного скотарства, тож вітчизняні господарства потроху починають закуповувати якісний молодняк. Галузь, яку колись знищили в країні, наразі починають потроху відроджувати.

Люди вже розуміють, що на хімії далеко не виїдеш. А сьогодні практично 70-80% молочної продукції, яку споживають українці, є хімічною, - зазначає Михайло Богач.

Як стверджує головний зоотехнік племзаводу Андрій Кунець, племінні тварини суттєво відрізняються від звичайних корів.

- Племінний молодняк має великі генетичні задатки та високу продуктивність. Такі корови на відміну від звичайних дають удвічі більше молока. У рік на нашому заводі народжується близько 50-70 голів, яких заносять до державного племінного реєстру.  Усього на підприємстві наразі 200 корів, - розповідає головний зоотехнік.

На підприємстві зізнаються, що сьогодні працювати не просто, доводиться покладатися лише на власні сили, оскільки держава не надає подібним заводам жодної підтримки.

- Раніше діяла державна програма, завдяки якій відшкодовувалися певні кошти як покупцю племінного молодняка, так і заводу, який продавав такого нетеля. На сьогодні жодної підтримки від держави, на жаль, немає, тому велика кількість подібних заводів за ці роки закрилася. Втім, попри це ми можемо пишатися, адже наш завод є флагманом розвитку племінного скотарства держави. Він є одним з найстаріших в Україні племзаводів, який дотепер працює на повну потужність, - стверджує Михайло Богач.

До  того ж щороку племінний завод бере участь у міжнародних виставках племінного тваринництва, на яких посідає призові місця.

За повідомленням прес-служби LNZ Group.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору