На Черкащині понад 60 засуджених звільнили достроково за “законом Савченко”

12 лютого 2016, 10:21

968517

Так званий "закон Савченко", за яким день у слідчому ізоляторі рахують за два дні ув’язнення, вже діє на території Черкащини. Так, згідно змін внесених до ККУ, достроково звільнили 61 засудженого, повідомляє Інфоміст.

"Закон справді діє. За формальними ознаками засуджених та ув’язнених, які утримуються у виправних колоніях та Черкаському слідчому ізолятору підпадає під дію закону 1872 особи. Закон вже застосовано стосовно 85 засуджених, із них 61 особа звільнена, а 24 – скорочено термін і вони в майбутньому продовжують відбувати покарання", – розповів начальник сектору контролю за виконанням судових рішень обласного управління ДПС Олександр Співак.

Стосовно осіб, які пересиділи понад строк, який визначений санкцією статті ККУ, та можуть претендувати на компенсацію, за словами начальник сектору контролю за виконанням судових рішень, в Слідчому ізоляторі не має.

Нагадаємо, Верховна Рада 26 листопада ухвалила законопроект, згідно з яким 1 день, проведений у СІЗО, в разі винесення звинувачувального вироку буде рахуватися як 2 дні ув’язнення. Вже наприкінці минулого року Президент Петро Порошенко підписав так званий "закон Савченко".

У пояснювальній записці до закону зазначають, що ухвалення закону обґрунтоване необхідністю забезпечення соціальної справедливості, практичної реалізації принципу презумпції невинуватості, припинення негативної практики тривалого утримання в слідчих ізоляторах осіб на стадії досудового розслідування кримінальних проваджень.

Поділитись

Коментарі

Вгору