На Черкащині планують створити 50 нових сільськогосподарських кооперативів

24 вересня 2015, 20:49

DSC_0006

24 вересня 2015 року відбувся підсумковий інформаційний семінар з питань впровадження на Черкащині проекту «Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів», що впроваджується в області у рамках програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» у партнерстві із обласною радою та Ресурсним центром АНГО. Участь у семінарі взяла голова обласної ради Валентина Коваленко, депутати обласної ради – Юлія Воєвода і Віталій Полях, координатори Програми в Черкаській області, а також усі зацікавлені товаровиробники і сільські жителі області.

Як зауважила координатор заходів Проекту Таміла Лепьошкіна, на сьогодні в районах області проведено 18 навчально-інформаційних семінарів, в яких взяли участь більше 500 осіб.

«Ми ставимо перед собою амбітну мету: в результаті реалізації Проекту планується створити щонайменше 50 нових сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, залучити близько 1000 громадян до господарської діяльності та працевлаштувати біля 300 осіб на селі», – відзначила Таміла Яківна.

Відповідно до умов Програми, кооперативи отримають матеріально-технічну підтримку через передачу в користування спеціального обладнання та матеріалів. Вартість Проекту складає 617,1 тис. євро, з яких 80% – внесок ЄС, а 20% витрат покривається за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів (30% та 70% відповідно). На сьогодні обласна рада виконала свої фінансові зобов’язання, виділивши на реалізацію проекту 123 тис. грн.

– Я сама живу в селі й спостерігаю, як останнім часом змінюється позиція селян. Маючи змогу і бажання працювати на своїй землі, вести власне господарство, сільські жителі не завжди мають матеріальний ресурс для здійснення такої діяльності… Крім того, ми бачимо як наших дрібних товаровиробників «ображають» ціною за вироблену продукцію посередники, що наживаються на чужій праці… Все це можливо подолати, якщо селяни об’єднають спільні зусилля і ресурси в кооперативах. Маючи можливість, згідно Програми, отримати безкоштовно навики й додаткові матеріально-технічні засоби для роботи, люди уникають можливих фінансових ризиків, отримуючи переваги й підтримку від влади і наших західних партнерів, – відзначила Валентина Коваленко, нагадавши присутнім, що кооперативи отримають матеріально-технічну підтримку через передачу в користування спеціального обладнання та матеріалів.

За інформацією відділу інформаційного забезпечення та взаємодії зі ЗМІ Черкаської обласної ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору