На Черкащині підприємець захопив ставок і тероризує мешканців (відео)

14 квітня 2016, 13:58

Озеро розбрату. Мешканці села Гарбузин на Черкащині просять повернути їм ставок. Його самовільно захопив місцевий фермер і селян до водойми навіть близько не підпускає. Та ще й зливає воду на їхні городи, щоб ловити рибу. Врешті, терпець людям урвався, інформують Подробности.

Те, що нині у цьому ставку є вода, заслуга виключно громади Гарбузина. Наприкінці березня люди вийшли проти орендаря і перекрили дамбу. Щоб виловити рибу, він вже 10 років спускає водойму прямо на городи селян. А ще підприємець буквально тероризує село. Нещодавно Надії Петрівні довелося відбивати восьмирічного онука.

"Ну що та дитина, воно отаку рибину - тюлєчку зловило та раде. А він: я вам руки і ноги поламаю", - розповідає жителька села Гарбузин Надія Галинська.

Договір на оренду ставка уклала районна адміністрація та батько підприємця строком на 49 років. Тепер після смерті батька, люди підняли архіви та з'ясували, що їхню водойму в оренду взагалі не здавали.

"У рішеннях сесії районної ради за 2005 рік про надання в оренду ставка в селі Гарбузин не виявлено! 10 років обкрадають державу".

Виявляється, у договорі оренди зазначена лише земельна ділянка площею 36 гектарів. Про водойму - жодного слова. Ми спробували зв'язатися з нинішнім орендарем. Та на фермі, якою він фактично володіє, про нього давно не чули.

"Володимира Вікторовича тут немає.  Це ферма моя. Вже давно".

Чиновники Корсунь-Шевченківської райадміністрації, які і здавали ставок в оренду, теж не багатослівні. Виконувач обов'язків голови лише зазначає: розірвати договір оренди адміністрація не може. Фактичний орендар помер. Це можна зробити тільки за рішенням суду і пропонує звертатися туди громаді. Нашу розмову перериває телефонний дзвінок мера Корсуня. Говорять про той самий ставок.

"Є така ситуація, що хтось хоче прийти до когось у хату і зробити з цієї хати громадський туалет і ще за цю справу не платити".

Селяни привезли документи про оренду до Черкаської обласної адміністрації. За законом вона може анулювати договір, підписаний районними чиновниками.

"Орендар за 10 років - 15 років загалом не виготовив ніякої документації і не має документів на дамбу. Немає документів на ставок, немає документів на манак. Немає нічого", - каже житель Гарбузина Петро Луценко.

Щоб повернути ставок у власність села, вже є 1300 підписів. Люди кажуть: якщо влада не стане на їхній бік, готові до більш радикальних дій.

Коментарі

Вгору