На Черкащині обурені мисливці готуються до акцій протесту

16 лютого 2018, 10:52

Мисливці Черкас та району готові вийти з акціями протесту проти влади. Їхнє обурення викликала заборона Верховної Ради на полювання в заказнику “Осокінські острови”.

Ще у 2017 році Верховна Рада внесла зміни до Закону України “Про природно-заповідний фонд України”. Відповідно до них у природо-заповідних зонах України, до яких, зокрема, відноситься і заказник “Осокінські острови” (острови та акваторія Кременчуцького водосховища в адмінмежах Свидівоцької сільської ради Черкаського району), було заборонено полювання.

Водночас при створенні заказника було передбачено, що там можна проводити як полювання, так і спортивно-любительське рибальство.

Такі зміни поставили мисливські господарства в дивну ситуацію, коли маючи в оренді мисливські угіддя та витрачаючи ресурси на їхнє утримання, займатися своєю безпосередньою діяльністю на мисливських угіддях вони не можуть.

— У дозволі на діяльність в природоохоронній зоні, який нам надали, сказано, що ми можемо там провадити спортивно-любительський лов та полювання. Охорону заказника поклали на наше товариство, — говорить керівник Черкаського міжрайонного УТМР Олег Кравцов.

В цій ситуації виникає правова колізія, коли між собою не узгоджені два закони. Так  стаття 20 Закону України “Про мисливське господарство та полювання” дозволяє полювання там, де це дозволено статутами заказників, а в  той же самий час стаття 26 Закону України “Про природно-заповідний фонд України” взагалі забороняє проводити полювання в природо-охоронних зонах.

Саме через цю заборону і невідповідність у законах мисливці планують вийти на акції протесту.

Вони наголошують, що від заборони постраждають не тільки вони. Адже окрім того, що їм доведеться користуватися послугами інших угідь  (і не факт, що на Черкащині), і сам заказник отримає певні втрати — адже саме мисливські організації дають левову частку коштів і засобів на відновлення популяції тварин та утримання на території заказників.

Турбує мисливців і те, що на території “Осокінських островів”, до якої входить узбережжя Кременчуцького водосховища, сьогодні проводиться активна забудова приватними будинками та закладами харчування та відпочинку. І хоча такі будівництва суперечать закону України “Про природно-заповідний фонд України”, яким забороняється проводити будь-які будівництва на території заповідних зон, протягом тривалого часу на ці положення ніхто не зважав. Внаслідок чого з’явились такі  об’єкти як “Робінзон”, поселення “Царське село”.

— У природо-заповідній зоні не можна навіть дерево зрубати. А там по сьогоднішній день проводиться засипання очеретів, руйнуються гніздища і проводяться роботи по підготовці до нових забудов. Ми викликали поліцію та екологів, ті приїхали, подивилися і роз’їхалися. А роботи проводяться і надалі, — зазначає Олег Кравцов.

 

Коментарі

Ronald сказав:

Ви браконьєри вже виловили усю рибу у Дніпрі, ви браконьєри вже вибили всіх диких тварин, в Україні навідь лося занесли до Червоної Книги. Що ще ви браконьєри хочите вполювати, а бо вловити у Дніпрі? Але-ж там вже нема жодної дикої тваринки, чи рибинки.

Мисливець сказав:

ШАНОВНІ РОНАЛЬД ТА ОЛЕГ,ТАКЕ ВРАЖЕННЯ ЩО ВИ НАВІТЬ КНИЖКУ ЗООЛОГІЇ В ШКОЛІ НЕ ЛИСТАЛИ,В ДВУХ СЛОВАХ СПРОБУЮ :ПТАХИ НА АСВАЛЬТИ НЕ ГНІЗДЯТЬСЯ,А РИБА БЕЗ ОЧЕРЕТУ НЕ НЕРИСТИТЬСЯ.РАНІШЕ КОЛИ РИБА ЙШЛА НА НЕРИСТ НАВІТЬ ЦЕРКВА ДЗВОНИ НЕ БИЛА,А ЗАРАЗ ЛІЗУТЬ РУСЛА РІЧЕК ЗМІНЮЮТЬ….ГРОШІ ПОГУБЛЯТЬ ВОРІВ ТОВСТОЖОПИХ.ЧЕРКАЩАНИ ДНІПРО З ВАМИ ОБОМА РУКАМИ ТАК АЖ САМА СИТУАЦІЯ.

Олег сказав:

Вообще пора запретить эти дикие развлечения.
Они чего с голоду помирают без охоты и рыбалки?!

Дмитрий сказав:

Олег во всех цывилизованых странах есть и рыбалка и охота. А вы несете бред привыкли наверное дома на диване время проводить.

Коля сказав:

Поясніть мені кого ви вважаете браконьером я запутався неможу зрозуміти хто е хто?

Ярослав сказав:

Все заповедники, заказники итд это просто места охоты для богатых людей. А они конкуренции нелюбят. Уже отжали практически все что можно. Мест где можно охотится (не ходить напрасно) за адекватные деньги в Украине практически не осталось.

генрих сказав:

в самое яблочко! а кто охраняет тот и самый большой браконьер

Ярослав сказав:

Заповедники, заказники итд это места охоты для богатых людей. Уже почти все отжали. Мест для охоты простым смертным практически не осталось

генрих сказав:

если б рыбаки и охотники каждый год своими силами неукрепляли берега этих островов,то и охранять было бы нечего А егеря только бабки собирают ..

Вгору