На Черкащині облаштовують місця для безпечного відпочинку на воді

05 липня 2017, 08:03

Активніше облаштовувати та паспортизувати місця відпочинку громадян біля води закликають райони Черкащини. На цьому у ході координаційної наради наголосив начальник управління цивільного захисту населення ОДА Юрій Скоробогатов, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Нині на території області налічується 2314 ставків та 38 водосховищ: 15 – в басейні річки Дніпро, 23 – річки Південний Буг. Це сприяє утворенню великої кількості місць відпочинку на водних об’єктах.

– Зараз на Черкащині визначено 47 місць масового відпочинку людей на водних об’єктах, – відзначив Юрій Скоробогатов. – Однак в деяких районах такі місця не визначені взагалі. Зокрема у Драбівському, Жашківському, Звенигородському, Корсунь-Шевченківському, Лисянському, Христинівському районах, Умані, Золотоноші та з об’єктивних причин – швидка течія, різкі зміни рівнів води від сезонної роботи Канівської ГЕС – у Каневі. Облаштування та паспортизація таких місць відпочинку – на особливому контролі в облдержадміністрації. Певен, що спільними зусиллями зможемо недопустити людських трагедій на воді.

Наразі в області проводиться низка заходів для попередження загибелі людей на водних об’єктах. Втім, незважаючи на вжиті заходи, з початку року на водних об’єктах області загинули 16 осіб. Торік за аналогічний період на водних об’єктах загинуло 25 черкащан. Найбільша кількість загиблих у Катеринопільському районі – 3 особи, в Черкасах – 3 особи, Золотоніському та Канівському районах по 2 особи, по 1 особі у Жашківському, Кам’янському, Маньківському, Уманському, Чорнобаївському районах.

Серед основних причин нещасних випадків фахівці вважають недотримання громадянами правил поведінки на воді, купання у нетверезому стані, необережність при ловлі риби тощо. Водночас роль відграє й невпорядкованість місць для відпочинку та купання, відсутність на них попереджувальних та інформаційних знаків, а також рятувальних постів.

Також додамо, аби недопустити травмування людей на водних об’єктах водолазами державних аварійно-рятувальних служб провели обстеження дна акваторії 23 місць масового відпочинку, що становить 50 % від необхідного.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору