На Черкащині немає грошей, аби повністю профінансувати профтехосвіту (відео)

31 березня 2017, 18:44

«Ситуація патова» - в обласному центрі немає грошей аби повністю профінансувати заклади профтехосвіти. Їх у місті шість. Готують робітничі кадри для різних галузей економіки: і мулярів, і автомеханіків, і кухарів. Із 2016-го ПТУ у Черкасах утримують за рахунок міської скарбниці. Однак цьогоріч для неї цей тягар виявився заважким, інформує "ЧСН".

Розроблені заходи з економії дозволять заощадити всього 7 мільйонів гривень – бракує ще 33 мільйони. Єдиний вихід дофінансувати профтехосвіту – отримати допомогу з обласного бюджету. Адже на 100 учнів ПТУ 60 – діти з районів.

Географія їхніх абітурієнтів – широка, погоджується директор училища Валентина Молоцило. Більшість хлопців і дівчат із районів Черкащини. В середньому кожного року тут здобувають будівельну професію до чотирьохсот учнів. Із минулого року заклад фінансується виключно із міської скарбниці Черкас. У 2016-му проблем не було, каже директорка. Виділених тоді грошей вистачило. Утім, цьогоріч все значно складніше. Переконана, що керівництво області мало б лояльніше ставитися до міської профтехосвіти і теж брати участь у фінансуванні навчальних закладів Черкас.

Мережа профтехосвіти регіону – це 22 ПТУ. Вже другий рік вони фінансуються із обласного бюджету, за виключенням тих, що знаходяться у Черкасах. І їм також цьогоріч не вистачало грошей – понад 30 мільйонів гривень, відзначає начальник управління освіти ОДА Валерій Данилевський. Зокрема, бракує коштів на підняття зарплат й витрати на утримання навчальних закладів. Частково усунути дисбаланс вдалося завдяки внесеним корективам в бюджетні видатки на останній сесії облради. Загалом, на підготовку робітників, на всі профільні заклади в країні цьогоріч виділили більше двох мільярдів гривень, зауважує посадовець. Ще 2,7 мільярда – в резерві на випадок якщо коштів забракне. І цього цілком достатньо аби втримати профтехосвіту «на плаву», вважає Валерій Данилевський.

Між тим викладачі і керівники черкаських ПТУ усе ще сподівається, що владці міста і області таки порозуміються і досягнуть компромісу, аби уникнути фінансового колапсу.

Вгору