На Черкащині нагородили переможців Всеукраїнських олімпіад та учнів-членів МАН

27 травня 2015, 09:53

1

26 травня у сесійній залі Будинку рад на урочистій церемонії вітали переможців Всеукраїнських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Учнів та їх наствників привітали та подякували за інтелектуальну працю, що прославляє Черкащину – голова обласної ради Валентина Коваленко та заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль. Переможцям вручили в нагороду  цінні подарунки.

Цьогоріч у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад брали участь 80 учнів із 8 районів і 6 міст області. 37 учнів, або 46,3% із них стали переможцями.

Найбільшу кількість призових місць вибороли учні із  міста Черкас – 22 учня, із гімназій, ліцеїв, колегіумів – 23 учні. Сільські школи дали 3-х переможців.

Особливо відзначили черкаські навчальні заклади: Першу міську гімназію (5 переможців), Черкаський гуманітарно-правовий ліцей та  ЗОШ І-ІІІ ступенів ліцей №34 (4 переможці). Троє переможців в Черкаському колегіумі «Берегиня», 2 має Черкаська спеціалізована школа №17 та Черкаський фізико-математичний ліцей, одного переможця має Черкаська загальноосвітня школа №32.

Зростає популярність Малої академії наук, яскравим показником чого є збільшення кількості наукових робіт, виконаних на високому рівні. 41 представник області взяв участь у цьогорічному фінальному етапі конкурсу-захисту, із яких 26 стали переможцями. 63% переможців – найвищий показник за всю історію діяльності Малої академії наук. 3 перших місця, 11 других і 12 – третіх – такими були досягнення фіналістів МАН. Цьогоріч найпопулярнішими були секції філологічного, історичного, технічного та комп’ютерного відділень. Стовідсоткову перемогу в залік черкаської команди принесли учасники відділень фізики і астрономії, наук про Землю, історії та мовознавства.

Серед черкаських шкіл відзначили абсолютну перемогу учнів фізико-математичного ліцею та гуманітарно-правового ліцею.

На завершення свята до присутніх звернулися переможці Всеукраїнських предметних олімпіад та Малої академії наук України Коновалов Євгеній, учень 11 класу Черкаського гуманітарно-правового ліцею, який виборов 1 місце у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з історії і 1 місце у Всеукраїнському конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (секція правознавства) та Доманіцька Мирослава, учениця 11 класу Тальнівського економіко-математичного ліцею, яка виборола 3 місце у Всеукраїнській олімпіаді з німецької мови. Учні поділилися спогадами та враженнями від участі в олімпіадах та інтелектуальних конкурсах, подякували вчителям та науковим керівникам за підтримку.

За інформацією департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

Поділитись

Коментарі

Вгору