На Черкащині лобіюють доступ до паліативної та хоспісної допомоги

30 вересня 2017, 08:01

У рамках проекту «Паліативна допомога – право кожної людини» БО «Черкаська мережа» уже протягом кількох місяців відстоює права невиліковно хворих людей шляхом забезпечення їх доступу до комплексної паліативної та хоспісної допомоги. Проект реалізується з допомогою БО «Сто відсотків життя. Рівне» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

- Ми раді, що змогли реалізовувати цей проект, адже вже не перший рік працюємо над проблемою надання паліативної і хоспісної допомоги, – говорить координатор проекту Світлана Федорова. – В області такої допомоги потребує близько 3500 пацієнтів щороку. Цифри вражаючі, і нам приємно, що ми можемо зрушити вирішення цієї проблеми з місця.

БО «Черкаська мережа» питання надання паліативної допомоги лобіює давно.

- Наша організація створена 2004 року, це були люди, які зіштовхнулись із ВІЛ. Тоді не було доступу до лікування, антиретровірусної терапії, як зараз, і СНІД справді вважався смертельною хворобою. Зараз є доступ до лікування. Всесвітня організація охорони здоров’я уже перекваліфікувала ВІЛ-інфекцію в хронічну хворобу. Але ми не полишаємо справи із лобіювання надання якісної паліативної допомоги з того часу як постановка діагнозу «ВІЛ-позитивний» означало те, що пацієнт приречений на смерть, – розповідає голова БО «Черкаська мережа» Олена Стрижак.

Уже незабаром БО «Черкаська мережа» оприлюднить результати роботи над своїм проектом. Кажуть: успіхи є, є чим похвалитися, але є й над чим працювати. Головне – що перші кроки зроблено.

За повідомленням прес-служби БО «Черкаська мережа».

Поділитись

Коментарі

Вгору