На Черкащині екс-заступник міського голови намагався приховати свої статки

17 серпня 2018, 12:11

На Черкащині екс-заступник міського голови намагався приховати свої статки

Слідчим відділом прокуратури Черкаської області за матеріалами Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України 16 серпня 2018 року повідомлено про підозру колишньому заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації), ч. 2 ст. 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням установлено, що вказаний посадовець, який є суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», умисно подав у встановленому порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік за формою, що визначена Національним агентством з питань запобігання корупції, в якій зазначив завідомо недостовірні відомості шляхом приховування факту набуття у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами.

Так,  підозрюваний не зазначив у вказаній декларації дохід у розмірі 50 тис. грн, одержаний в результаті відчуження належного йому автомобіля, не вказав відомості про продаж іншій особі згідно з договором 100 % частки в статутному капіталі приватного підприємства, який становив 200 тис. грн. Крім того, зазначений посадовець в декларації не вказав відомості про залишок у нього грошових коштів у банківських установах у різній валюті на загальну суму понад 164 тис. грн.

Також встановлено, що підозрюваний у 2017 році придбав у власність автомобіль іноземного виробництва, сплативши за нього готівкою грошові кошти в сумі майже 1 млн 300 тис. грн, приховуючи належність йому автомобіля, оформив транспортний засіб на іншу особу з подальшим оформленням довіреності на право керування та розпорядження цим майном.

Досудове розслідування триває, вживаються заходи щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

За вчинення зазначених кримінальних правопорушень особі загрожує позбавлення волі від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області

Вгору