На Черкащині через підприємців півсела лишилось без води

20 червня 2015, 14:40

Безымянный

Півсела без води, а чиновники й бізнесмени з'ясовують, на чиєму боці правда. У селі Лящівка на Черкащині приватне підприємство намагається нав'язати сільраді - несправний прогнилий водогін, який саме ж і занедбало. Розбиралися у ситуації "Подробності".

Ветеран війни Андрій Куприн показує свою пересохлу колонку. Вода сюди надходила з сільського центрального водогону. Мережа згнила. Воду пенсіонеру тепер возить племінниця у пляшках.

- Скільки пустих у мене, стільки бере і привозить і поперу, як переодінуся,  - каже житель села Лящівка Андрій Купчин.

Води немає чи не в половини жителів Лящівки. До водогону підключені і навчальні заклади села. Директор школи у розпачі. Перебої ще з минулого року, з листопада. Тоді і у них, і у дитсадку, води взагалі не було два з половиною місяці. І ось, на початку літа та сама історія. Через це можуть закрити літній табір.

- Ми просто не бачимо перспективи вирішення цієї проблеми - це по-перше, а по-друге, що дітки стали заручниками цієї ситуації, - каже директор.

У ситуації, що склалася, селяни винуватять місцеве сількогосподарське товариство. Водогін перейшов йому у спадок від колгоспу, як об'єкт соціальної сфери - п'ять свердловин і мережа. Його мали утримувати і користуватись. Люди справно платили за водопостачання. Та водогін занедбали.

- У 2008 році ще хотіли забрати на баланс сільської ради оцей водогін, який був ще в більш-менш нормальному стані. А тепер люди зневірились і хто ще спроможний - поробили собі свердловини, - розповідає житель села Лящівка Олександр Чорнобай.

Ми поїхали за коментарем на підприємство. Це - заступник керівника. Забачивши камеру, покликала групу підтримки. У багатьох цих працівників теж немає води. Але всі як один стверджують: це вони вмовили директора не віддавати водогін сільраді.

- Якби віддали в сільську раду, то води б ми не бачили, а так сім років ми користувалися всі тут присутні водою… і всі в селі.

Щоправда, коли водогін згнив, на підприємстві врешті зголосилися віддати сільраді 2 з 5 свердловин, що обслуговують населення. Але є але.

- Щоб передати на баланс сільської ради будь-яку соціальну сферу, для неї повинна даватися технічна документація. А вони відповідають: документації ми робити не будемо, забирайте, і робіть що хочете, - кажуть в селі.

За таких умов узяти несправну трубу на баланс та виділяти кошти на її ремонт у сільраді не можуть і не хочуть. Тож селянам ще доведеться потягати відра із криниць чи платити за магазинну воду.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору