На Черкащині будинки заливає нечистотами з нелегальної каналізації (відео)

25 жовтня 2016, 21:15

У місті Сміла на Черкащині ціла вулиця плаває у нечистотах. Колись місцева Райспоживспілка - незаконно проклала каналізацію - просто через людські подвір’я. І тепер коли прориває труби - їхні городи перетворюються на вигрібні ями, інформують Подробности

Cпальний квартал на околиці Сміли затишним не назвеш. Вже 20 років місцеві жителі воюють із власником каналізаційної мережі, яка прокладена просто під їхніми подвір'ями. Час від часу труби прориває і нечистоти рікою течуть у городи людей. Через систематичні розмиви, грунт тут просів вже майже на метр.

"Фундамент тріснув, був прорив і все це, вся ця гидота бігла під фундамент", - розповідає місцева жителька Тамара Салко.

Труби прориває через зношеність, бідкаються люди. Їх не ремонтували від самої закладки. Ось на цій карті приблизно зазначено, де пролягає мережа. Адже технічного паспорту на мережу просто не існує. В заручниках у нелегальної каналізації щонайменше 15 дворів.

"Вона проходить тут мимо, потім проходить через цю усадьбу по вулиці Федорова, одна усадьба, потім друга усадьба".

У цю систему зливають відходи підприємства, які знаходяться на території смілянської райспоживспілки та ціла вулиця сусіднього селища. За цим парканом - вигрібна яма, у котрій накопичуються стоки.

"Оце воно таке тут - лайно, мило і воно потом воно тече на городи".

Поряд з відстійником і насосна станція. Її стан не кращий від каналізації.

"Оце воно в такому стані і це воно під тиском туди, воно само не тече, вони його качають насосами", - каже місцевий житель Сергій Гончар.

Нашого візиту власник каналізації, схоже, чекав. Ледь не з порогу голова смілянської райспоживспілки пояснює, що за всі ці роки у підприємства просто не було грошей на ремонт труб. Та й у тому, що мережа проходить під приватним сектором люди самі винні.

"Каналізація лежить ще з 76 року, деяких будинків ще не було і деякі дома і гаражі, сараї так само побудувалися на трубі. Без дозволів. Я не знаю хто їм дозвільні документи дав", - каже голова правління смілянської райспоживспілки Анатолій Чепурний.

У смілянському міськвиконкомі таким закидам дивуються. На каналізацію та насосну станції у мерії та місцевого водоканалу - жодних документів.

"От як поділили водорозділ, знаєте, як Микола Перший - пальчик оттак провів і залізницю побудували. Так і це", - каже перший заступник міського голови міста сміла Олексій Гончаров.

Після чергового прориву, райспоживспілка таки зобов'язалась все полагодити. За словами директора, мережу мають перенести за межі приватного сектору. Та от коли саме це станеться, чоловік так і не відповів.

Поділитись

Коментарі

Вгору