Мисливці Уманщини встановлять 200 штучних гнізд для качок

22 лютого 2021, 14:42

Мисливці Уманщини виготовляють та встановлюють штучні гнізда для підтримки популяції дикої качки. Цього року заплановано встановити більше 200 гнізд.

Про це пише "УманьNews.City".

В Україні відчутне скорочення чисельності диких качок помітне в багатьох регіонах. За останні 18 років їх кількість скоротилася на 15%, вважають фахівці Всеукраїнської мисливської спілки. Причина тому є багато: господарське освоєння берегових зон, меліорація, спалювання очерету під час гніздування, і збільшення кількості хижаків. Тому справжні мисливці ─ захисники тваринного світу реальними діями дбають про збільшення пернатої фауни.

Щоб допомогти качкам вирішити «житлову проблему», мисливці виробляють штучні гнізда конструкція яких передбачає надійний захист самки і яєць від пернатих і чотирилапих хижаків. Потім встановлюють їх над водою.

З усіх можливих варіантів штучних гнізд, останнім часом в Україні віддають перевагу «Канадському». Виготовлення такої гніздівлі займає до 30 хвилин.

З металевої сітки робиться каркас в якому розкладається сіно, скручується, фіксується — і житло для крякви готове.

Головне, щоб гніздо мало два входи і качка могла швидко втекти від хижаків. Потім такі гнізда розташовують на відстані не ближче ніж 30-50 метрів одне від одного.

До прильоту птахів на Уманщині будуть створені умови для їх гніздування і розмноження, в «Уманському» сподіваються, що качки заселять усі штучні гнізда.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору