“М’яса”, яке б могло вплинути на результати виборів, в області не було, – Колісніченко

26 жовтня 2015, 15:20

1

У Черкаській області голосували без паспортів, допускали помилки у вписуванні кандидатів у бюлетень та підвозили на голосування цілими автобусами, пише Вечірка.

- Підводячи підсумки дня 25 жовтня, можна констатувати, що вибори в області відбулися, проте не без порушень. Загалом у період голосування до нас надійшло 37 заяв і повідомлень. Маємо два факти можливого підкупу виборців, нестачу бюлетенів та решту більш дрібних порушень. Зараз вся інформація перевіряється. Продовжуємо працювати, - повідомив на своїй сторінці у Фейсбук начальник УМВС області Владислав Пустовар.

Основні сили співробітників УМВС області нині спрямовані на охорону правопорядку під час підрахунку голосів, а от перевіркою й розглядом правопорушень вони займатимуться після виборів. Про це повідомив координатор виборчих програм, Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області Захар Колісніченко.

Спостерігачі ОПОРИ фіксували незначні порушення протягом дня виборів на 24,1% виборчих дільниць в межах України (похибка - 2,3%), більш вагомі порушення мали місце на 2,3% виборчих дільниць (похибка - 1,4%).

За словами Захара Колісніченка, згідно з результатами спостережень по Україні, на 4.00 зафіксовано 1128 порушень по Україні. Так, 557 порушень – незаконна агітація, 290 – підкуп виборців, 136 – порушення з боку виборчих комісій, 46 – кримінальне втручання у виборчий процес.

Так, Смілянська міська виборча комісія 40-45 недійсних бюлетенів. На запитання представників опори пояснили, що бюлетені були зіпсовані. У 29 школі невчасно   - о 9.50 була відкрита дільниця. До того ж, до школи виборця підвозили двома автобусами тому були викликані співробітники ДАІ для перевірки маршрутних листів та міліція. 0,6% дільниць по Україні відкрились пізніше, після 8.00, 84,4 – вчасно. Черги були на 1,7% дільниць по Україні, що не було проблемою. Серед інших порушень – порушення таємниці голосування, тобто голосування не в кабінці було зафіксовано у 7,5% випадках. 58 виборців отримали бюлетені в одному з сіл Черкаської області без паспорта, мовляв, «ми один одного знаємо», у Золотоноші бюлетені фотографували, - додав Захар Колісніченко. – Була недостатньою кількість скриньок і кабінок. Це, за словами Захара Колісніченка, скоріше, питання організації виборів.

Серед інших порушень – фото і плакати кандидатів на виборчих дільницях у Ватутіному і Чигирині, помилки у бюлетенях. Так, на дільниці у Жашкові в бюлетені було вказано кандидат не районної, а міської ради, у с. Краснопілка Уманського району не внесли прізвище кандидата в депутати.

- «М’яса», яке б могло вплинути на результати виборів, в області не було», - резюмував Захар Колісніченко. – Перлів по бюлетенях також не було. Так, були перекреслені бюлетені або дописана позначка «проти всіх», не більше. Бюлетені ніхто, як було на парламентських виборах, не рвав.

- Щодо появи машини швидкої допомоги біля 17 школи, інформації немає. Лікарі, мабуть, через збереження лікарської таємниці нам нічого не повідомили. Було видно, що лікарі проводили медичні маніпуляції в салоні швидкої. Кому й через що, невідомо, - зазначив Захар Колісніченко.

- За кожною заявою чи повідомленням про порушення виборчого законодавства буде відповідна реакція правоохоронних органів, - пообіцяв Владислав Пустовар.

В цілому по Україні явка на місцевих виборах станом на 20 годину склала 46,5%. Так, зокрема у центральних областях (Вінницька, Житомирська, Черкаська, Київська, Кіровоградська, Чернігівська, Сумська області та Київ) явка виборців становила – 46,6%, на Заході країни (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Тернопільська, Хмельницька, Рівненська, Волинська, Чернівецька області) – 51,4%, а на Сході (Донецька, Харківська, Луганська та Дніпропетровська області) – 43,3% та на Півдні (Одеська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька області) – 41,1%. При цьому враховано похибку – 2,3%.

На думку Захара Колісніченка, «виборець до цих пір не розуміє, що від його вибору залежить його майбутнє, вони не відчувають свою відповідальність. Виборці не зрозуміли, що які б порушення не були, все залежить від їх вибору».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору