Колесо огляду, яке планували встановити ще минулоріч, виготовили. Однак виникли проблеми з будівництвом майданчика для атракціону. Про це розповів очільник КП "Дирекція парків" Володимир Стойко, пише "ІнфоМІСТ".
– Процедура закупівлі колеса огляду розпочалася ще у березні 2017 року. На договір і завершення процедури ми вийшли у кінці квітня. Першу частину авансу (75% вартості) перерахували у червні і тоді почалось виготовлення колеса. Наприкінці року заплатили ще 10% і загалом сума склала 6,75 млн. Саме через перерахування авансів із запізненням виникла й затримка із виготовленням. Зрештою колесо огляду було готове вже на початку зими, ми уклали договір про відповідальне зберігання із компанією "Сармат", – розповідає Володимир Стойко.
Поруч із цим у КП виготовляли проект майданчика для встановлення атракціону. Сподівалися, що у 2018 році виділять кошти на будівництво і роботи розпочнуть якнайшвидше.
– А склалося так, що у 2018 році ціни на роботи та матеріали значно зросли. І ті, що були згідно прайсу 2017-го року, стали не актуальними. Я попередньо вів перемовини із кількома підрядниками, але ніхто з них не погоджувався виконати роботу за ту ціну та зарплату, яка була закладена в минулорічній кошторисній документації. Потім ми звернулися в міську раду, одночасно із цим прийшов лист-роз’яснення про розмір кошторисної заробітної плати з Мінрегіонбуду. Міська рада 1-2 місяці тому затвердила її для Черкас у розміні 6,9 тис грн. (попередньо було 3,2 тис). І це змусило нас знову коригувати проект, – говорить директор КП.
Лише два тижні тому "Дирекція парків" отримала новий проект, у якому вартість будівництва майданчика зросла з 1,55 млн до 2,5 мільйонів гривень. Вже оголосили тендер. 10 липня відбудеться розкриття пропозицій.
– Я сподіваюсь, що ми отримаємо переможця, з яким укладемо договір та відразу перейдемо до будівництва майданчика. Сподіваємось, що побудувати його вдасться за 1,5 місяці, тобто до кінця літа. І в цей час вже зможемо повідомити завод-виробник про те, що можна розпочати встановлення колеса. Якщо все піде по плану, то у кінці листопаду воно буде готовим до експлуатації, – зазначає Володимир Стойко.
Однак, неоплаченою лишається 15% вартості виробу. Держказначейство повідомило, що не буде проплачувати цю суму, адже тендер проводив єдиний тендерний комітет, який згодом розпустили.
– Але ми вже заплатили 85% за готовий виріб, який обліковується як 1 товар. Ми не можемо провести, як нам радить казначейство, тендер на 15% колеса. Тому звернулися до суду з проханням зобов’язати ДКСУ сплатити решту вартості колеса після того, як його встановлять, – наголошує керівник "Дирекції парків".
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram