Черкащани розповіли, чи підтримують вони рішення про забудову Соснівки та яким бачать майбутнє цієї частини міста, пише Нова Доба.
Нагадаємо, на березі Дніпра збираються побудувати житловий комплекс для 2 000 осіб. Черкаське приватне підприємство «Міськбуд-плюс» хоче звести посеред Соснівки три 21-поверхові будинки, одну 12-ти та 16-поверхівку, декілька десятків котеджів, а також магазини, клуби й гаражі.
Зазначимо, громадські слухання щодо забудови мікрорайону Соснівка призначено на 19 лютого на 14.00. Місцем проведення залишається Будинок культури ім. І. Кулика.
Сергій Чиженко, житель Черкас, військовослужбовець:
− Турбує мене це питання. І так мало зелених насаджень у Черкасах, є ж інші місця, де можна будувати, окрім Соснівки, наприклад пустирі у Південно-західному районі. Можна будувати в Черкасах, але навіщо чіпати наш ліс? Ми з дитинства там каталися на «гірках», це наші «легені». Боляче розуміти, що там будуть стояти багатоповерхівки. Якщо ж все-таки вирішать там будувати, то думаю, ми всі візьмемося міцно за руки і ці трактори не проїдуть.
Іван Великохатько, житель Черкас:
− Я вважаю, що розбудова міста – це дуже добре, що приходять інвестори і вкладають кошти. Урешті-решт – житло дешевшає. Але в нас у Черкасах є достатньо місця, де будувати і на це є план. Але маю негативне ставлення щодо того, що для цього будуть вирубувати ліс. Я не бачу нагальної необхідності для будівництва житла, щоб необхідно було вирубувати значну площу лісу.
Оксана Яцова, жителька Черкас:
− Соснівка – це легені нашого міста і, на мою думку, жодному жителеві Черкас це питання небайдуже. Я, звісно, проти, оскільки це наша перлина і як можна її забудовувати – я не розумію.
Вадим Комаров, житель Черкас, журналіст:
− На сьогодні до прокуратури і поліції уже подано дві заяви з повідомленням про злочин. Одну заяву подав комітет самоорганізації населення Соснівки з приводу того, що той яр біля Андріївської дачі засипаний сміттям. Другу заяву подав я з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб Черкас, Червоної Слободи і Свидівка через те, що з моменту прийняття рішення Черкаською обласною радою про передачу прибережної смуги до сьогодні ми не маємо чіткої межі, де буде природоохоронна зона, а де − межа міста. Саме ця казуїстика дає можливість владі вже 20 років забудовувати місто за відсутності генерального плану, потім уже за наявності, вносячи в нього зміну шляхом детального плану, причому межі міста у нас не затверджені належним чином. Крім того, у нас там з лівої сторони від дамби розташовані два кабелі державного зв’язку і яким чином забудовник збирається там намивати прибережну смугу мені геть незрозуміло. Я категорично проти забудови Соснівки, оскільки це 5 охоронних зон, берегові схили і державний заповідний фонд.
Сергій Шестаков, житель Черкас:
− Із Соснівкою все може бути так, як із сквером позаду дармтеатру. Спочатку погодилися на «облагородження території» − рекреаційну зону з фонтаном. Потім фонтан перетворився на багатоповерхівку. Змирилися з 5-ма поверхами. Потім обіцяли будинок не вищий за драмтеатр. Зараз він уже вищий і поверхи продовжуть рости. Питання навіть не в тому, що ми вирішимо, щоб там було, а в тому, що там насправді будують, якщо почнуть. Якщо ми підемо хоч на одну поступку.
Водночас головний архітектор Черкас Віталій Чернуха вважає проект будівництва в Соснівці надзвичайно якісним та порівнює сприйняття проекту архітектурного бюро «Сергій Бабушкін» із знаменитою Ейфелевою вежею.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram