“Ми плануємо допомогти мамі”, – Зоя Вовк про ситуацію з дітьми, які жили в жахливих умовах

21 березня 2019, 13:55

"Мама-зозуля або Чому ми спершу засуджуємо", - Зоя Вовк про ситуацію з недоглянутими дітьми

Малі діти - це не біологічні іграшки, а люди, які страждають без спілкування, без ласки і турботи своєї мами.

Вже кілька днів читаю коментарі під статтями та сюжетами про нашу маму та її двох хлопчиків. Ситуація дійсно нестандартна, набула великого розголосу та осуду в суспільстві. Так, емоції кожного можна сприйняти, але мало які можна зрозуміти.

Повірте, потрапивши до квартири жінки з двома малолітніми дітками, у мене так само був “ступор”, шок і непереборне бажання “обпатрати” матір-зозулю.

Але я не маю права (морального, законного) керуватися емоціями. До кожної ситуації треба прикладати холодну руку і розум, а головне, не засуджувати.

Про що ми знаємо: жінці 21 рік, першу свою дитину вона народила у 17 років, за три роки народила другу. По суті, вона сама ще не виросла і десь “застрягла” між подругами та хлопцями. Ну не змогла вона організувати своє життя так, щоб повністю присвятити його дітям.

А вдома двоє дітей, які прагнуть спілкування з матір'ю...

А якщо мама “дуже зайнята”, її має замінити близька людина, в цьому випадку - бабуся. Але бабусі так само ніколи. І що ми маємо: двоє хлопчиків, чотирьох та одного року позбавлені теплого людського спілкування, малюки впадають в тугу, а їхня особистість травмується. І не тільки особистість. Сповільнюється психічний розвиток. Далі... можуть вирости “наші клієнти”.

Зараз обох дітей забрали від матері, вони перебувають під наглядом лікарів. Проте зв'язок між мамою і дитиною - це найбільш сильний людський зв'язок.

Ви можете заперечити: не можна залишати дітей матері, яка кинула їх як пташенят, безумовно, треба віддати до інтернату. Однак моя думка зовсім інша. Якщо разом допомогти молодій мамі, від цього виграють усі.

"Мама-зозуля або Чому ми спершу засуджуємо", - Зоя Вовк про ситуацію з недоглянутими дітьми

Соціальні служби допоможуть з психологічною підтримкою, медики з лікуванням, а ми - хто чим зможе: одягом для хлопчиків, взуттям, харчами, можливо, у когось знайдуться старі меблі (ліжка, диванчики, візок).

У суботу, об 11:00, ми плануємо допомогти мамі прибрати квартиру: викинути сміття, вимити підлогу. Це буде за адресою Вергая, 34; кв 31.

Я їй обіцяла й вона мені вірить. А я вірю у вашу небайдужість та підтримку. Долучайтесь, бо разом ми можемо більше.

Зоя Вовк, речниця патрульної поліції у Черкаській області

Коментарі

Капитолина сказав:

Зоя! Спасибо Вам большое. Может что-то в жизни малышей изменится.

Саша сказав:

Добрый день, а сколько вас там человек насобиралось на уборку? Я бы могла чем нибудь помочь, пока дочка на занятиях будет. Только чтобы толк был. Чтобы нн толпиться там кучей. И согласна ли бабушка? Она не очень спокойная денщина судя по смему.

Ира сказав:

У нее все фото с сигаретамт и подружками. Какая с нее мать. Через месяц снова квартиру засрет, и нате. Придите, уберите

Вгору