Ми не знаємо за шо платимо, – серед драбівських мисливців назріває бунт

21 травня 2015, 22:40

Розкол і смута у лавах мисливців та рибалок Драбівщини. Не всіх задовольняє ситуація на території наданих в користування угідь. Кажуть, місцева фауна за останні роки значно збідніла, болота висихають і живності не має де гніздуватися. Тому керівника ТОВу змусили звітувати куди і на що витрачає внески членів та як дбає про збереження й відтворення багатства природи, інформує ОДТРК Рось.

Майже півтисячі любителів полювання об’єднало товариство з обмеженою відповідальністю «Драбівське». Раз на рік вони мають право розчохлити зброю і випустити пар мисливського азарту. Утім, не кожному фортуна посміхається, особливо нині, скаржиться мисливець Юрій Дейнега. Полює вже три десятиліття. Каже, сьогодні, здебільшого, замість трофеїв доводиться рахувати грудки на полях.

Загальна площа угідь драбівських мисливців понад 102 тисячі гектарів. Можливо, десь у цих розкошах і живуть/плодяться завдяки зусиллям мисливсько-рибальського підряду фазани, зайці, косулі, кабани й лосі, про яких нам розповів директор ТОВ «Драбівське» Віталій Омелян. Утім, реальний стан жалюгідний, нарікає наш гід, мисливець Юрій Дейнега. За приклад зневажливого ставлення до природи показує околиці села Великий Хутір. Колись тут були луки, болота, ставки. Сьогодні все, що від них залишилося, кілька каламутних калюж й суцільне згарище.

Між тим Віталій Омелян стверджує: товариство – у скруті. Левова частка зібраних у 2014-му році 80 тисяч гривень витрачена на бензин, зарплату єгерям, відтворення господарства. Серед видатків – оренда землі, ліцензії, друк мисливських карток. У підсумку майже 20 тисяч гривень збитків, стверджує директор. Причиною нинішнього збурення й антагонізмів вважає інтриги колишніх підлеглих. І вносить пропозицію – обрану торік ревізійну комісію вважати нелегітимною, а сформувати нову, лояльну і не упереджену.

Натомість опоненти стверджують, що конфлікт серед мисливців назрівав давно, а у гостру фазу вийшов через спротив керівника прояснити фінансову ситуацію. Відтак, обрана на минулих зборах ревізійна комісія не змогла провести належний аудит.

Запрошений на збори голова Драбівської райради Володимир Дзега мирити конфліктуючі сторони не став. Відзначив лишень, що отримав від мисливців колективний лист-звернення з проханням вивести фінанси ТОВу на чисту воду. Тож, він зобов’язаний дати йому хід.

Консенсус мисливці району обіцяли знайти, адже обєєднавчий мотив потужний – полювання, що гарантує азарт та трофеї.

Поділитись

Коментарі

Вгору