95-річна черкаська волонтерка готує для військових сухпайки (відео)

21 травня 2015, 23:49

http://podrobnosti.ua/media/videos/2015/5/21/novosti-za-2015-05-21-1200_6bd33c31fbfb55f2caf40c7decf01503.mp4

Її називають ретро-волонтером і совістю тих, хто й досі не долучився до допомоги українським бійцям. Черкащанці Євдокії Гармідаровій 95 років, та вік не став на заваді жінці, коли вирішила дбати про військових. Вона - найстарший помічник у підготовці сухпайків для солдатів. Як допомагає пенсіонерка - бачила наша знімальна група, пише Подробности.

"Чотири роки йшла війна, то цей весь час він був на війні, весь час".

Євдокія Матвіївна пережила і голод, і війну. Кілька скромних знімків із чоловіком нагадують про ті часи. Каже, і не думала, що колись знову доведеться молитися за мир у країні. І вже з півроку допомагає бійцям не словом, а ділом.

"Аби їм було краще, аби допомогти людям. Я вже не дуже допоможу, наче хочеться, щоб були не голодні і не холодні, щоб вони до своїх сімей йшли", - каже волонтер  Євдокія Гармідарова.

По кілька годин на день 95-річна волонтерка перемелює сало для солдатських наїдків. Усе робить мовчки і зосереджено. Залучила її до цієї справи правнучка.

"Мені дуже приємно, що бабуся в своєму віці знаходить сили допомагати, а більшість молодих людей находять собі виправдання, що нема часу, сил, здоров'я. Кожен може якусь частину внести в допомогу військовим", - впевнена волонтер  Наталія Зоря.

Колеги-волонтери Євдокію Матвіївну лагідно називають Дусею. Кажуть, іноді бояться навантажувати стареньку роботою. Але пенсіонерка сама просить завдання.

"Дуся - це єдиний ретро-волонтер, у такому віці волонтерів в Україні до десяти може є. Вона так хоче допомогти, що для неї взагалі не проблема. Мені здається, вона стала ще більш жвавою коли почала допомагати", - розповідає волонтер  Ірина Кестер.

Сама Дуся сподівається, що вона таки дочекається, коли всі чоловіки із АТО повернуться у свої сім'ї. І замість готування сала на фронт, вона ще встигне нагодувати якогось бійця гарячим домашнім борщем.

Поділитись

Коментарі

Вгору