Можуть прокинутися: у черкаському зоопарку ведмеді вже майже місяць у сплячці

08 грудня 2022, 11:59

Фото: Черкаський зоопарк

Ведмеді в черкаському зоопарку перебувають у сплячці трохи менше місяця. Про це у коментарі "Про все" розповів очільник зоопарку Євгеній Ван.

У звіринці нині живуть троє ведмедів.

- Бурмак і Гута молоді ведмеді, їм по 7 років. А Юля старенька, якщо не помиляюся, 1994 чи 1998 року народження. Зазвичай, в зоопарках тривалість життя тварин довша, ніж у природних умовах. У нас багато стареньких тварин живе. Одній нашій левиці до 30 років, це вже критичний вік, - розповідає директор.

Він зазначає, що зимовий сон у ведмедів не глибокий і більше нагадує дрімоту. Тому від підвищення температури на вулиці вони можуть прокинутися.

- У ведмедів сон не такий, як, наприклад, у бабаків, які впадають в достатньо глибокий анабіоз. Зимовий сон у ведмедів можна назвати дрімотою. Якщо морози сильні, то вони глибше засинають і довше сплять. А якщо є відлиги, то навіть виходять з барліг, але хитаються. Просто вони не активні та використовують запаси жиру, який в них є. Ми їх у цей період не годуємо, як вони і в дикій природі не їдять, - каже Євгеній Ван.

Зі сплячки ведмеді, зазвичай, виходять у березні.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору