Монастирищенська багатопрофільна лікарня закупила два сучасні аналізатори

17 листопада 2023, 16:25

Монастирищенська багатопрофільна лікарня нещодавно придбала сучасні автоматичні аналізатори - гематологічний та біохімічний - і реагенти до них. У лабораторії також проведено косметичний ремонт та оновлено меблі.

Директор багатопрофільної лікарні Ігор Григоренко зазначив, що обладнання та реагенти заклад придбав за власні кошти, отримані в рамках договорів з Національною службою здоров’я України за послуги, надані пацієнтам.

Лаборант клінічної лабораторії Олена Паламарчук розповідає, що сучасне обладнання суттєво розширило спектр надання послуг.

«Один з апаратів, які закупили – автоматичний гематологічний аналізатор BC-30s Mindray. Він виконує клінічний (загальний) аналіз крові та дає результати за 21 показником і дозволяє отримати 3 гістограми (лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів), що в результаті дасть змогу лікарям ставити більш точний діагноз. Біохімічний автоматичний аналізатор Mindray BS-240 дозволяє охопити широкий спектр лабораторних обстежень - білковий і ліпідний обміни, дослідження функцій нирок, печінки та підшлункової залози. Продуктивність аналізаторів теж висока, гематологічний здатний обробити 70 тестів/годину, а біохімічний – 200 тестів/годину», – повідомила фахівчиня.

Також у лабораторії із серпня цього року працює новенький аналізатор електролітів ST-200 Aqua, який виконує дослідження водно-солевого обміну за 6-ма параметрами (Na, K, iCa, Cl, Li, pH) та здатний опрацювати 60 зразків за годину.

Всі аналізи - безкоштовні при наявності направлення від сімейного лікаря, чи перебуваючи на лікуванні в стаціонарі, згідно переліку гарантованих медичних послуг державою.

За інформацією пресслужби Монастирищенської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору