Молоді мами Черкас отримали гранти на власні проекти

25 березня 2017, 19:22

Три авторки проектів, які фінансуватимуть з бюджету міста, розповіли про свої ідеї. Нагадаємо, цьогоріч на грантову програму у галузі культури виділили 196,7 тис грн, повідомляють в Департаменті освіти та гуманітарної політики ЧМР.

 Усього переможців 15, серед яких три мами у декретній відпустці. Вони запропонували проекти, які ще не пропонувалися на отримання гранту.

Програма працює третій рік поспіль, - повідомила начальник управління культури Валентина Шепецька. – Ми були ініціаторами першої такої програми в Україні, бо була практика грантів від благодійних фондів, закордонних проектів, але програма міська і розрахована лише на громадські об’єднання, жодна державна структура брати участь не може.

Оксана Сергєєва отримає кошти на постановку казки-балету «Дюймовочка» у обласній філармонії. 30-тирічна викладачка класичного танцю переїхала до Черкас із Одеси, де працювала артисткою балету. Спочатку думала, що побуде тут разом із чоловіком і повернеться, та обоє вирішили мешкати у місті на Дніпрі. Танцювальну кар’єру хотілося продовжувати, тож вирішила заснувати школу балету.

- У перший рік роботи ми набрали 45 учнів, - ділиться досвідом жінка. – Я не сумнівалася, що дітей зацікавить балет.

Наразі у школі біля 70 вихованців у віці від 4 до 9 років. Займатися улюбленою справою Оксані допомагає чоловік, адже в родині двоє малюків.

Грант на фест короткометражок «КіноШОТ» виборола Вікторія Лаврентьєва. Вона розповідає, що ідею такого заходу виношувала аж 7 років. Вікторії теж 30, а її дитині усього 2 місяці. Проте, «мамські» турботи за завадили жінці втілити мрію в життя.

- Рецепт перемоги – хотіти і почати робити перші кроки, - каже вона. – Я люблю авторське кіно. Тричі була на Одеському міжнародному кінофестивалі як волонтер і учасник. Тож подумала – чому б рідним Черкасам не мати власний проект, який стане їх візиткою?

Вікторія економіст. Після роботи за фахом, у 25 подалася за кордон. Там і помітила, що кожне місто має власне мистецьке обличчя, особливо у Німеччині.

У рамках фестивалю покажуть стрічки лише українських режисерів. З 72-х робіт для демонстрації оберуть 15.

28-мирічна Юлія Молоцило закінчила два училища - у Черкасах та ім. М.Драгоманова в Києві. З 18-ти років працювала музичним керівником у санаторії та дитячому садочку, співала у ресторанах, була бек-вокалісткою у команді Ані Лорак, учасницею «Голосу країни» у команді Олега Скрипки. У місті відома як солістка гурту "July 8". Під час виховання 11-тимсячного сина Артема написала музику до улюбленого вірша Василя Симоненка. Його творчістю захоплювалася ще зі школи. Грант запропонувала для запису пісні на поезію «Ти знаєш, що ти людина?».

- Для досягнення мети треба горіти ідеєю,- вважає молода мама. – А ще вірити у себе і мати групу підтримки серед рідних.

Пісню запишуть у травні, тож у червні вона вже може лунати по радіо, прогнозує співачка.

- У черкаській міськраді є і громадський бюджет, і грантова програма, і стипендія міського голови, які дають жителям можливіть реалізувати проекти для розвитку міста, - наголосив керівник департаменту освіти Ігор Волошин. – Прикметно, що ці проекти переймають в інших містах. Бюджет грантової програми, на превеликий жаль, недостатній, аби допомогти усім, тож наступного докладемо зусиль, аби отримати кошти на проведення другого етапу у вересні.

Нагадаємо, участь у грантовій програмі у галузі культури цього року взяли 40 проектів, що вдвічі більше, ніж торік.

Коментарі

Вгору