Мобільний оператор відмовився від частини радіочастот на Черкащині

24 грудня 2014, 19:25

20000006051

З цінного дефіцитного ресурсу радіочастоти під мобільний зв'язок в Україні перетворюються на баласт, обтяжливий операторів. Компанії вперше починають відмовлятися від накопиченого за багато років ефіру, в якому вони збиралися розвивати нові технології.

«Телесистеми України» (PEOPLEnet) відмовилися від частини радіочастот під мобільний зв'язок CDMA-800 у Сумській, Черкаській та Чернівецькій областях. Вчора Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації анулювала ліцензії оператора на додаткові смуги в цих регіонах шириною 2,5 ГГц кожна. Зараз у компанії в цих областях залишилося по 5 ГГц, - повідомляє «Капітал».

Використовувати весь доступний обсяг радіочастот стало нерентабельно через високий збір за користування радіочастотами, розповів технічний директор PEOPLEnet Владислав Гаджієв.

Нагадаємо, що навесні парламент прийняв законопроект про запобігання фінансової катастрофи, згідно з яким радіочастотний збір для мобільних операторів зріс удвічі. Так, вартість 1 МГц під стільниковий радіозв'язок збільшилася з 10 тис. грн. до 20,4 тис. грн.., хоча ще в 2008 р вона становила близько 1 тис. грн.

Поділитись

Коментарі

Вгору