Мобілізовані підприємці не будуть платити єдиний податок та ЄСВ

15 травня 2014, 14:01

Податковий борг фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку I та II груп, які не здійснювали господарської діяльності на період мобілізації та не одержували дохід, тобто борг який виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин) – вважатиметься безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню.

Про це повідомила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Черкасах Олена Ротаєнко.

Вона зазначила, що такі підприємці повинні надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах. У такому випадку штрафні санкції та пеня з єдиного податку за період перебування на військовій службі нараховуватись не буде.

Зазначене питання урегульоване Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України № 276 від 06.05.2014 р.

- Також фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками ЄСВ (при цьому у господарській діяльності не використовують працю найманих осіб), звільняються від сплати єдиного внеску за себе, - наголосила Олена Ротаєнко.

Поділитись

Коментарі

Вгору