Жашківський депутат пропонує дозволити розпоряджатися землями сільгосппризначення на місцях

15 травня 2014, 13:38

 

Розпоряджатися землями державної власності сільськогосподарського призначення повинні, зокрема, районні та міські територіальні відділення органу влади, – про це йдеться в новому законопроекті Валентина Ничипоренка, інформує Жашківія.

Жашківський народний депутат Валентин Ничипоренко подав у парламент черговий законопроект з метою допомогти у вирішенні проблем виборцям, які мають справу з земельними ділянками сільськогосподарського призначення, що знаходяться в державній власності.

Земельним кодексом передбачено, що територіальні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин також передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у користування та власність для усіх потреб. Однак не зазначено, якого рівня територіальні органи можуть розпоряджатися зазначеними земельними ділянками.

У зв’язку з відсутністю чіткого розмежування повноважень виникла гостра необхідність внести відповідні зміни до статті 122 Земельного кодексу України. Тому законопроектом депутат пропонує чітко розмежувати повноваження: обласний територіальний орган центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин буде передавати у власність або користування земельні ділянки в межах області, а районний чи міський територіальний орган – в межах району, міста.

Мотивацією для таких змін виступає також зручність доступу громадян до відповідного органу влади. Наприклад, для переукладення договору про оренду на земельну ділянку, що знаходиться в межах певного району, орендатору не потрібно буде їхати в обласний центр для вирішення цього питання, – він зможе звернутись до відповідного територіального органу, що знаходиться у районному або міському центрі.

Поділитись

Коментарі

Вгору