Млин у шість поверхів: На Тальнівщині відкрили один із найпотужніших борошномельних заводів в Україні

22 лютого 2019, 16:55

 

Завод випускає 170 тонн борошна вищого та 90 тонн першого ґатунку на добу. А потужність переробки величезного млина у шість поверхів складає 350 тонн на добу. Окрім того, підприємство виробляє манку фасовану та популярні нині висівки.

Презентація ТМ «Перший млин» та ТОВ «Мовер Міл» відбулася через місяць після тестового запуску заводу. Публічно підприємство, яке запустилось на початку року в селі Криві Коліна Тальнівського району, було представлено на загал 21 лютого.

Ознайомитись із виробництвом сюди приїхали аграрії області, керівники потужних агропідприємств регіону, науковці та активна громада Тальнівського району. В презентації взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань підтримки фермерства і розвитку сільських територій Віктор Шеремета та голова Черкаської ОДА Олександр Вельбівець.

— Я приємно вражений тим, що побачив, — прокоментував заступник Міністра та пояснив чому. — Сьогодні Україна є одним із найбільших експортерів зерна в світі. Ми експортуємо близько15 млн тон пшениці. Поступово нарощуємо експорт борошна (поки що до півмільйона тон). Але давно для всіх стало зрозумілим, наскільки помилковим є експортування зерна як сировини закордон, до тієї ж, наприклад, Туреччини, або країн Азії. Бо переробляючи зерно, ці країни, які масово не вирощують пшеницю, фактично отримують надприбутки на нашому зерні. Тож, Україна залишається за бортом. Тому поява такого високопродуктивного підприємства – це прорив саме в зваженій економічній політиці. Ми розглядаємо роботу нашого Міністерства на найближчий час саме у сприянні роботі таких підприємств та у виході з переробленою продукцією на зовнішні ринки збуту.

Віктор Шеремета вважає найбільш перспективним для України на сьогоднішній момент африканський та азіатський ринки. Хоча, як зазначив чиновник, нині є певні досягнення на більш ширше освоєння ринку збуту в Європі. Принаймні, з його слів, відомство дуже наполегливо над цим працює.

— Побудовані раніше заводи, нині повністю забезпечують наш внутрішній споживацький ринок, — підкреслив замміністра. — Але ми вже сьогодні можемо завдяки сучасним виробництвам виготовляти продукцію з меншими витратами і бути висококонкурентними на світовому ринку. Звісно, світовий ринок на нас не дуже чекає. Всі хочуть від нас отримувати лише сировину і на цьому заробляти. Однак, ми намагаємось переломити ситуацію.

За словами засновника заводу Володимира Мовчана, зараз вони реалізують свою продукцію по Україні, але вже мають і перші контракти на європейському ринку.

- Ми готувались до визначення ринків збуту ще до того, як будувався завод, — пояснив у свою чергу засновник заводу Володимир Мовчан. — Разом із фахівцями ми мали прорахувати те, куди будемо поставляти борошно, або висівки, або манку тощо. Ми відшукували тих людей, які займались таким бізнесом, але можливо в менших обсягах. Тепер ми плануємо їх відправляти на навчання. Зокрема, фахівці лабораторії вже пройшли таке навчання.

Завод поки що працює не на повну потужність. Нині в технологічному процесі задіяні до 40-60 працівників залежно від завантаженості підприємства. Взагалі ж тут планують забезпечити роботою не менше ста чоловік.

— Наше виробництво — це мінімум втручання людини у технологічний процес. Все автоматизовано, — пояснює директор заводу Олег Притула. — На кожному агрегаті стоять датчики, які контролюють всі процеси, кількість продукції, яка проходить по конвеєру, з якою швидкістю він рухається тощо. Комп’ютеризована апаратура реагує на несправності та зупинку стрічки конвеєра. Окрім оператора за якістю слідкує лаборант та технолог, які вносять необхідні зміни, виходячи з висновків аналізів лабораторії.

Довідка:

Товариство з обмеженою відповідальністю „Мовер Міл“ було створене у 2018 році. На будівництво та оснащення підприємства устаткуванням комп’ютеризованою виробничою лінією ним було витрачено близько 100 млн. грн.

Компанія „Мовер-Міл“ у забезпечені сировиною розраховує як на партнерство великих агропідприємств, так і на власні сили, адже має власний банк землі і може забезпечити частину потреби власним зерном. Так, підприємство знаходиться на базі елеватора місткістю 20 тис. тонн (спроможність елеватора 1000 тон зерна на добу) та базі товариства з обмеженою відповідальністю „Урочище Журавське“ . В обробітку цього господарства знаходиться 5700 га сільськогосподарських угідь, воно вирощує зернові та технічні культури.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору