Міжнародна співпраця: з ким контактуватиме Золотоноша у 2018 році?

02 січня 2018, 09:33

Управління економіки оприлюднило актуальну програму роботи у сфері міжнародних відносин Золотоноші. Наступного року до функцій цього структурного підрозділу виконкому включили важливе завдання щодо забезпечення співпраці з іноземними партнерами. Робота зі встановлення та поглиблення відносин, як відомо, здійснювалася і до цього. У зв’язку з цим фахівці систематизували та опрацювали наявну інформацію, не лише підбивши деякі підсумки, а й поділившись своїми планами, пише "Золотоноша".

Контактуватиме наше місто у 2018 році передусім із вже відомим золотонісцям містом-партнером Штольберг, що в німецькій Саксонії. Із тамтешнім бургомістром Марселем Шмідтом ще в серпні був укладений меморандум про співпрацю. Наступного ж року планується ознайомлення школярів та вчителів обох міст з системами освіти та їхніми особливостями, взаємні візити школярів, встановлення двосторонніх контактів в освітній галузі з метою освітньо-культурологічного обміну. Також делегація зі Штольберга відвідає наш традиційний вересневий Фестиваль чорнобривців.

Потроху налагоджуються зв’язки із сусіднім саксонським містом – Плауен. Перший контакт з його очільниками відбувся ще рік тому під час візиту наших посадовців першої німецько-української конференції партнерства між містами в Нюрнберзі. Влітку туди на професійне стажування їздили двоє золотоніських податківців. У квітні ж плануються відвідини цього міста керівним складом нашої пожежної частини для ознайомлення з роботою німецьких колег. Керівники Плауена на чолі з бургомістром Ральфом Обердорфером також мають намір приїздити до Золотоноші на фестивальний вік-енд.

Не загубиться в паперових архівах і активно відновлена цього року дружба зі словацьким Лученцем. Договір про співпрацю був укладений ще в 2007 році. Минулого ж серпня до Словаччини завітала наша делегація працівників культури, яких запросили взяти участь у святкуванні Дня міста. Аналогічний український захід відвідали мір міста Лученец Александра Півкова та та її заступник Міхаела Грнчарова.  Подібний обмін культурними програмами очікується і надалі.

Іспанію в дружніх відносинах із Золотоношею представляє місто Барселона в особі представника компанії «Макроо Солушинс С.Л.» Франсіско Гонзалеса Морала. Меморандум з інвестором було підписано раніше, надалі ж відбуватимуться консультації та надаватиметься допомога в реалізації цікавого промислового проекту – встановлення сонячних батерей на земельній ділянці по вулиці Обухова 65. Крім того, очікується і продовження співпраці в будівництві індустріального парку та пошуку керуючої компанії для нього.

Наступного літа Золотоноша прийматиме традиційні літні англійські табори ESL Camp. Масовий візит носіїв мови відбудеться в рамках двох тристоронніх угод між гімназією і СШІТ №2 з одного боку та Фундацією Шепердз і Академією Міннехаха з іншого. Координатори українсько-американської дружби – Пол та ЛіндаВікланди, котрі переймаються нашим містом вже майже два десятки років.

Після нещодавніх відвідин наших депутатів польського міста Явор, нині вже здійснюються необхідні заходи щодо підготовки проекту меморандуму про співпрацю. Орієнтовні терміни – квітень 2018 року. Нагадаємо, міські обранці Віктор Душка та Олександр Флоренко тиждень тому перебували в Яворі з першим робочим візитом. Мета відвідин одного з адміністративних центрів Нижньої Сілезії традиційна – обмін досвідом. Польські фахівці розповіли про рецепти управління комунальною сферою, виокремили основні спільні дії щодо розвитку індустріального парку. Також поляки поділилися досвідом реформування освіти й медицини. Тамтешній мер Еміль Бера висловив надію, що це лише початок дружніх партнерських стосунків із Золотоношею.

Не відкладається у довгу шафу і підписана в 2014 році тристороння угода, укладена між Золотоніською гімназією, столичним ліцеєм №20 та Коледжем Альберес Аллес із французького міста Аржелє-сюр-Мер. Раніше в її рамках вже відбувся масовий візит наших школярів, що вивчають французьку, до Франції, а також проведено перший франкомовний табір в Золотоноші. Освітньо-культурологічні обміни плануються і надалі. Також в процесі реалізації співпраця в комунальному напрямку із французьким містом Ізер.

Вгору