Між двох вогнів: мешканці будинку в Черкасах втратили субсидію, бо не знають кому платити

18 жовтня 2017, 08:43

Застрягли між минулим та майбутнім мешканці будинку по бульвару Шевченка, 352 у Черкасах. Попрощатися із попереднім балансоутримувачем – дочірнім підприємством "РЕУ-8" і почати керувати власними справами, утворивши об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, виявилося не так просто. Майже рік триває спір про те, хто ж справді має керувати справами будинку, а тим часом частина його мешканців просто втратила можливість отримувати пільги та субсидії. В очікуванні захмарних рахунків за опалення тут наростає бунт. Обставини комунального конфлікту з'ясовувала vikka.ua.

Мешканець будинку Дмитро Дахно раніше отримував субсидії, та із грудня, коли було утворено ОСББ, йому не надійшло жодної копійки відшкодувань.

"Проблема в тому, що ми не можемо утримувати свій будинок, бо державні кошти ідуть на рахунок РЕУ, хоча будинок перебуває під утриманням ОСББ. Я особисто ходив у РЕУ, де мені відповіли, що будинок не обслуговують, тому що у нас є ОСББ", – розповідає чоловік.

Не добирає слів, описуючи проблему, інша мешканка будинку Клавдія Федосіївна.

"Ми платимо в ОСББ уже давно, а РЕУ щоразу висилає квитанції. За що я їм заборгувала? Якби зібралася я та ще кілька таких активних мешканців будинку, то дійшли б навіть до європейського суду. Скільки вони нас можуть тероризувати!", – обурюється жінка.

Як розповідають містяни, дочірнє підприємство "РЕУ-8" надавало послуги з утримання будинку та прибудинкової території з часу здавання його в експлуатацію. Утім, його обслуговування мешканців не задовольняло, а коли з’явилася можливість, вони вирішили самі керувати власними справами, утворивши ОСББ.

"До департаменту соціальної політики міськради ми надали всі необхідні документи: що ми створені і зареєстровані, статут та протоколи загальних зборів про те, що перейшли на самостійне утримання. Але цього, виявляється, недостатньо. Профільний департамент ухиляється від нарахування пільг та субсидій, створюючи соціальне напруження. А тим часом ми не можемо обслуговувати будинок, людей залишили без пільг та субсидій. Мешканці будинку збунтовані і переживають, бо вже розпочався опалювальний сезон, а допомога від держави на відшкодування витрат на оплату комуналки не надходить", – зазначає голова ОСББ Анна Косміна-Бауліна.

Де-факто РЕУ вже не надає послуги, кажуть мешканці будинку, але де-юре він все ще значиться балансоутримувачем і не передає справи своєму правонаступнику. Щоб допомогли вирішити проблему, мешканці будинку вже зверталися до місцевої влади, та там тільки розвели руками. Тоді містяни пішли до суду.

"Подали позов на РЕУ про передачу технічної документації та списання з балансу. 12 жовтня  господарський суд задовольнив наші позовні вимоги. РЕУ зобов’язали передати нам усі необхідні документи, щоб ми почали утримувати будинок", – розповідає голова ОСББ.

Про проблемний будинок у міськраді знають, та повноважень, щоб упорядкувати відносити між РЕУ та ОСББ департамент соціальної політики не має.

"Вся проблема в тому, що в ОСББ невпорядковані відносини із РЕУ, який юридично вважається нинішнім балансоутримувачем будинку. ОСББ було утворено – це факт. Воно провело збори і вирішило, що вони самообслуговуються, і це теж факт. Але одночасно ДП "РЕУ-8" надає нам письмову інформацію про те, що воно залишається єдиним надавачем послуг з утримання будинку і прибудинкових територій. Підприємство теж одночасно звертається до міського голови з листом і просить вжити заходів щодо ОСББ, яке відмовляється прийняти у нього документи на будинок. Я не наділена повноваженнями розбиратися, хто у цій ситуації каже неправду. У мене є і такі, і такі документи", – пояснює в.о. директора департаменту соціальної політики міськради Юлія Ніконенко.

У той же час Юлія Ніконенко зазначає: частина мешканців будинку все ж отримує субсидії.

"Ті, хто продовжують платити ДП "РЕУ-8" і не мають заборгованості, отримують усі пільги та субсидії. А ті, хто повірили голові ОСББ і не платять РЕУ – ні. Все через те, що РЕУ подає нам таких мешканців будинку як боржників, а відповідно до закону, вони втрачають право отримувати виплати від держави", – зауважує в.о. директора департаменту соціальної політики.

У мерії сподіваються, що крапку в цьому питанні таки поставить Феміда.

"У цій ситуації чітку відповідь може дали лише суд. Як тільки він вирішить питання відносин між РЕУ та ОСББ, департамент одразу почне нараховувати пільги та субсидії. Із нашого боку абсолютно немає ніяких перешкод", – додає чиновниця.

Поділитись

Коментарі

Вгору