Містяни не підтримали проект будівництва сміттєпереробного заводу в Черкасах

15 вересня 2016, 23:35
Фото: Про все

Фото: Про все

Сьогодні в Черкасах відбулись громадські слухання з питання будівництва на території міста сміттєпереробного заводу. Захід викликав неабиякий ажіотаж. До актової зали Будинку підвищення кваліфікації держслужбовців (колишня «Політпросвіта») прийшло чимало містян, громадських активістів та депутатів рад різного рівня. Тривалі дискусії у ході слухань періодично переходили в суперечки та галас. Як результат -громада не підтримала запропонований інвестиційний проект.

На початку слухань у залі було зареєстровано 377 осіб, з яких право голосу мало 357 присутніх.

Фото: Про все

Фото: Про все

На початку обговорення проект представив виконавчий директор ТОВ «ЕКО-Баік» Андрій Богоявленський зазначивши, що це буде перше таке будівництво підприємства комплексної переробки твердих побутових відходів методом промислового піролізу. При чому одночасно вироблятиметься кінцевий продукт – синтезований газ та електроенергія для м. Черкаси.

Далі переваги будівництва заводу містянам доводили представники іноземних компаній Гарет Браун (компанія ОАК) і Кіт Еванс (компанія Pro Energy). Вони зазанчили, що їхні компанії готові інвестувати в цей проект майже 70 млн. грн.

Фото: Про все

Фото: Про все

Натомість категорично проти проекту будівництва підприємства виступили депутати Черкаської міської ради Павло Карась, Руслан Зоря, Іван Сухарьков, громадські активісти  Наталія Фоміна та Євген Єзик.

- Звіт щодо перспектив проекту не витримує жодної критики. При тих температурах, які указано в проекті, шкідливі речовини якраз утворюються, а не знищуються як ви стверджуєте. Ніде в Європі таке виробництво не використовується. Більше того, я не знайшов ніде інформації, щоб ваші фірми побудували та пустили в експлуатацію хоча б один подібний проект, - звернувся до представників іноземних фірм Павло Карась.

Його підтримав Руслан Зоря, який апелював до думки вчених-хіміків з Кіровограда, Львова, Вінниці, зазначивши що звіт інвесторів - це недобросовісна компіляція різноспрямованих інформацій.

Надалі критика набирала обертів. Зокрема, інвесторам закидали те, що завод будуватиметься в межах Черкас на території колишнього "Хімреактиву", звинувачували у відсутності повної інформації щодо проекту, невизначеності ступенів очистки, шляхів фільтрації шкідливих викидів, відсутності методики сортування.

- Більше всього нас не влаштовує те, що комплектуючі та агрегати для цього заводу будуть купуватися в Росії, - зазначила в коментарі «Про все» голова ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» Наталія Фоміна.

Додатковим фактором, який викликав обурення учасників слухань, стала відсутність інформації про наявність у цих підприємств досвіду будівництва таких заводів.

- Я намагався знайти інформацію про наявність подібних заводів у Європі. Моніторив всі дані з цього приводу. Жодного такого заводу за цим проектом немає. В основному Європа спалює сміття прямим горінням і ні в якому випадку не піролізним способом. Тому я впевнений, що це аферисти, які нічого будувати не планують, - пояснив свою позицію «Про все» Павло Карась.

У той же час інвестори категорично відкинули всі звинувачення, проте, не змогли надати чітких відповідей на поставлені питання.

- Після цих слухань ми продовжуватимемо свій проект, візьмемо до уваги сьогоднішні зауваження, а після цього подаватимемо його на державну екологічну експертизу. А її висновки будуть найпереконливішим аргументом. Ми сподіваємось, що доведемо свій проект до фіналу, - наголосив Андрій Богоявленський.

Після майже чотиригодинних суперечок питання щодо підтримки інвестиційного проекту все ж таки було поставлене на голосування, проте противників його виявилося більше ніж тих, хто сприйняв його позитивно. За даними лічильної  комісії, обраною на початку громадських слухань,  "проти" цього проекту проголосувало 117 осіб, «за» - 56, «утрималось» - 10.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору