Міська рада у Тальному проводить ”капітальний ремонт” річки

21 липня 2016, 13:42

20072016113805697585

Майже 714 тисяч гривень потрібно для того, щоб розчистити Гірский Тікич у центрі Тального. Кілометр річки чистять другий рік, інформують "Вісті Черкащини".

"Позаминулий рік вирізали всі дерева в центрі міста біля Тікича. Тоді переконували – так треба, щоб екскаватор проїхав. Тепер там вовки виють. Береги позаростали двометровими густими чагарниками. Там, де драглайн пройшовся минулого року, у цьому році з’явилося латаття. Кажуть, то мав бути міський пляж", - бідкається представник місцевих "зелених".

Заступник міського голови Лариса Дімітрова каже, що поки про пляж говорити рано.

"Да, колись ми думали зробити дитячий пляж в центрі поблизу молитвенного дому. Але про це ще зарання говорити. Нема ні проекту, ні коштів. Та й як робити пляж, коли там драглайн працює. Поки треба знайти кошти, щоб річку почистити. Цього року послухали Любомську та Клименка і направили на департамент екології і природних ресурсів облдержадміністрації повний пакет документів, включно із кошторисами і гарантійними листами про співфінансування.

І районне керівництво, і обласний департамент нас переконували, що є реальні шанси отримати кошти на конкурсі для реалізації екологічного проекту "Розчищення та впорядкування (капітальний ремонт) річки Гірський Тікичу центральній частині м.Тальне". Комісія відібрала 10 проектів. Тальне туди не потрапило", - розповідає Лариса Іванівна.

На відміну від облдержадміністрації, неабияку щедрість проявили усі чотири депутати обласної ради від Тальнівщини. На прохання міської ради вони виділили на розчищення Гірського Тікича двісті тисяч гривень. Ще двісті тисяч мають надати для ремонту Тальнівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

"Я розумію, що виділені міській раді гроші можуть бути втоплені у річці. Але дуже хотілося "затягнути" кошти в район. На жаль, інших пропозицій від міської ради не надходило", - каже депутат обласної ради Олексій Юрченко.

200720161138207718155

На базарчику біля міської ради подейкують, що це напряму пов’язано із участю Олександра Біленка в наступних виборах. Адже багато тальнівців переконані – чищення русла річки, то банальне відмивання міською радою бюджетних коштів. Ось лише дещо із почутого:

"Зараз фактично ніхто не контролює ефективність використання бюджетних грошей. Що першочергово потрібно для міста: ганяти рибу в мутній воді, чи за ті ж гроші заасфальтувати вимоїни напроти міської ради, або, скажімо, зробити дорогу на провулку Співочому?"

"Болото висипають прямо на берег. Хто перевіряв, чи не пишуть бува в документах ніби возять багнюку аж на курорти для грязєвих ванн. У Біленка і його "молодої команди" як треба, то на все оправдання найдеться".

"То все ж таки у генеральному плані Тального пляж є, чи нема? Хто проводив громадські слухання, де облаштовувати дитячий пляж і невже він має бути довжиною в кілометр?"

Лариса Дімітрова каже, що то через рясні дощі усе в центрі міста позаростало бур’янами. У комунальників стільки роботи, що не вистачає часу прибирати. Коли викосять берег біля мосту через Тікич, не знає.

Поділитись

Коментарі

Вгору