Міністр екології України розповів, що гальмує створення Національного парку «Холодний Яр»

01 квітня 2019, 15:36

Проект створення Національного парку в Холодному Яру наразі перебуває на стадії узгодження в Черкаській обласній державній адміністрації. Спочатку документ мають затвердити там, а вже потім надати його до Мінекології.

Про це під час свого візиту до Черкас повідомив міністр екології України Остап Семерак.

Зокрема, пан міністр вважає, що збільшення природоохоронних територій – це вимога сьогоднішнього дня і, зрештою, такою нині є державна політика, яка ще три десятиліття тому стала визначальною для більшості провідних країн світу. За словами Остапа Михайловича, ми маємо зовсім мало часу, щоб надолужити втрачене і вивести природоохоронне законодавство на перші щаблі подальшого розвитку країни. Зокрема, він наголосив, що Національні парки мають стати осередком розвитку територій та основою для соціально-економічного розвитку населених пунктів, розташованих неподалік.

— Ми маємо виробити нові підходи з органами місцевої влади та шукати компромісні рішення, які б у першу чергу сприяли збереженню природних ресурсів і мали підтримку серед громад, — підкреслив Остап Семерак.

Міністр екології розповів, що на цьому етапі є певні непорозуміння у цих питаннях з деякими підприємствами Держлісгоспу та органами місцевого самоврядування. Але зазначив, що Мінприроди готове розробити спільну «дорожню» карту і разом шукати компроміси у питаннях передачі земельних ділянок до ПЗФ (природно-заповідного фонду).

— Збільшення природоохоронних територій – це не забаганка міністра чи колективу Мінприроди, а вимога часу і суспільства, — вважає Остап Семерак та додає — Справді, Черкащина знаходиться недалеко від Києва і від інших великих міст, і сюди могли їхати за враженнями люди. Власне і їдуть. Ми повинні вберегти унікальне Черкаське довкілля. Також у тому сенсі, в якому це цікавить туристів. Це стосується Канівщини та Канівського заповідника. Окремо це стосується взагалі шевченківських місць. Це знаменитий на весь світ Холодний Яр, про який ми давно ведемо дискусію і з обласною радою та державною адміністрацією, і з місцевими громадами. Поки що ми не створили у Холодному Яру Національного природного парку. Хоча це місце має і природну, і історичну та культурну цінність. Все це потрібно розвивати в плані туристичної інфраструктури.

Остап Семерак пояснив, чому гальмується питання створення Національного парку в Холодному Яру. Він нагадав, що є рішення Черкаської обласної ради про недопустимість створення Національного парку «Холодний Яр». Позиція Черкаського лісового відомства також є категоричною.

— Але ж Холодний Яр є надбанням не лише Черкащини, а всієї України. Унікальність цієї місцини потрібно зберегти, — зауважив головний еколог країни. — Зберегти природні пам’ятки, такі, як тисячолітній дуб Максима Залізняка. Ми ведемо постійні перемовини із лісниками, але станом на сьогодні проект створення Національного парку в Холодному Яру знаходиться на стадії узгодження в Черкаській обласній державній адміністрації. Саме вона повинна нарешті цей документ довести по всім пунктам , а вже потім надати його до Мінекології. У нас є певні домовленості з лісовою агенцією, розуміння, що потрібно зробити. Єдине, що гальмує,— питання розміру території. Лісники хочуть її мінімілізувати, ми навпаки збільшити. Якщо знайдемо тут консенсус, буде позитивне рішення. До речі, кілька років тому ми возили всіх бажаючих до Національного парку «Синевир» на Закарпатті. На місці навіть затяті скептики переконались у тому, що у подібних парках немає нічого хибного, - зауважив Остап Семерак.

Читайте також: “Із цвяхів і ниток”: зубний технік з Черкас створює унікальні картини 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору