Порушення та курйози: як пройшли вибори на Черкащині

01 квітня 2019, 15:17

На фото Захар Колісніченко

Системних порушень або масового фальшування, що могло б суттєво вплинути на виборчий процес, на Черкащині  не відбулося. Проте були деякі помилки, які сталися через непрофесійність членів виборчих комісій та брак ресурсів тощо. Не обійшлося і без курйозних випадків на виборчих дільницях. Про те, як пройшли вибори на Черкащині під час прес-конференції розповів обласний координатор Громадянської мережі «Опора» Захар Колісніченко.

Уже традиційним стало порушення, коли люди приносили мішки не опечатані пломбами без контрольних стрічок, целафанові пакети з протоколами бюлетнів тощо. Спостерігачі повідомляли про ці випадки членів ОВК, проте деякі з них навіть консультували людей, що привозили документацію, яким чином можна відразу на колінах дооформлювати папери. Все це спостерігачі "Опори" відзняли на відео, викликали слідчо-оперативну групу і сподіваються на належну реакцію правоохоронців.

Зазначимо, згідно з частиною 7 статті 79 ЗУ «Про вибори президента України», перший і другий примірники протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, а за наявності - і відповідні примірники протоколу з поміткою "Уточнений" запаковуються. На пакеті робиться напис "Протокол про підрахунок голосів", зазначаються номер територіального округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

За словами Захара Колісніченка, серед порушень фіксували фотографування бюлетеня. Люди це робили із різних причин: дехто, щоб похизуватися в соцмережах, чи «на пам’ять», але також такий факт порушення таємниці голосування може свідчити про підкуп виборців. Зокрема, таке порушення зафіксували на 4% дільниць, де були спостерігачі «Опори». Найчастіше такі порушення фіксували в Черкасах та найближчих округах.

Скриншот із презентації ГМ "Опора"

Скриншот із презентації ГМ "Опора"

Не обійшлося і без курйозних випадків. На Смілянщні нетверезий чоловік тричі намагався проголосувати, але приходив на дільницю без паспорта, тому нічого не вдавалося. Тільки з четвертої спроби чоловік зміг здійснити волевиявлення. Згодом у Каневі жінка порвала бюлетень, пояснивши свої дії словами: "нема за кого голосувати". На місце події викликали слідчо-оперативну групу. На той момент це був четвертий відомий випадок знищення бюлетеня в області. У Чигирині один виборець проголосував двічі: на спеціальній дільниці в лікарні та за місцем проживання. А в селі  Соколівка Жашківського району запустили генератор, і в день  виборів у селі зникло світло.

Також мережа «Опора» проводить власний підрахунок голосів, їхні дані дещо відрізняються від показників екзит-полів і базуються на реальних цифрах. Вибірка побудована таким чином, що похибка становить близько 0,7%.

- За нашими підрахунками у другий тур виходить Володимир Зеленський 30,1% та Петро Порошенко 15,7%, - розповів Захар Колісніченко.

Скриншот із презентації ГМ "Опора"

Нагадаємо, у ГМ "Опора" також повідомляли про неопломбовану скриньку у місті Черкаси.

Читайте також: Відомий український шоумен і команда гумористичного шоу проголосували у Черкасах (фото).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору