Мешканці села на Черкащині залишаються без компенсацій після буревію (відео)

15 грудня 2017, 14:19

Обіцяного півроку чекають - жителі села Лозівок, що неподалік Черкас, досі не отримали обіцяної чиновниками компенсації за зруйноване житло. Ще на початку липня селами області пронісся буревій. На відновлення соцоб'єктів гроші знайшли, а от оселі людям довелося ремонтувати власним коштом. Чи компенсують їм витрати - з'ясовували "Подробности".

Буревій накоїв лиха в шести районах області. Заподіяв збитків на понад 200 мільйонів гривень. У Лозівку про ураган зараз мало що нагадує. Дитячий садок і будинок милосердя відновили майже одразу, помешкання селян - ремонтували поступово. Пенсіонерка Алла Гаращенко каже: ураган бушував лічені хвилини, а на відновлення - пішли місяці.

"От та криша із дома милосердя вся у мене була у дворі, і на криші, і побила і кришу, і вікна, і ще й машину побила".

У будинку Алли Анатоліївни тільки нещодавно поставили вікна. У дворі - досі зірвана вітром покрівля. Матеріали - майже на 20 тисяч гривень - сім'я пенсіонерки купувала власним коштом, залізли у борги. Зараз жінка повертає їх зі своєї скромної пенсії. Каже, чиновники обіцяли все компенсувати, навіть спец-комісія приїжджала - підраховувати збитки.

"Сказали, квитанції зберігайте все таки, а потім вже то комісія визначила. Ну, наший двір оцінено на 13 тисяч", - говорить Алла Гаращенко, мешканка села Лозівок.

Однак компенсацій поки що не бачив жоден з жителів чотирьох сіл, які належать до Будищенської сільраді. Хоча більшість ремонтних робіт - люди проводили самотужки - навіть у Лозівку, який найбільше постраждали від буревію - там довелося відновлювати 54 будинки. Для перекриття дахів місцева птахофабрика виділила понад три тисячі листів уживаного шиферу, прислали робітників, допомогли і з ремонтом дитсадка. Районна влада взяла на себе школу і будинок милосердя.

"З держави жодна копійка і трудова сила не була надана населенню коли я запитував керівництво району, мені заступники району вони мені сказали, що надійдуть кошти з держави - компенсація буде виплачена", - говорить Григорій Приходько, голова Будищенської сільради.

Йдеться - про дев'ять мільйонів гривень з резервного фонду, які розпорядився виділити Кабмін для ліквідації наслідків стихії. З них Черкаський район отримає трохи більше мільйона - та й то тільки на ремонт об'єктів соціальної сфери. А інформацію про збитки в приватних домоволодіннях чиновники, як виявилося, збирали для звітності.

"Ми збирали та документували, там не написано, що для відшкодування. Дефектний акт пошкодження домоволодіннями збирали і обліковували цю інформацію і передавали на обласну адміністрацію", - говорить Анатолій Яриш, голова Черкаської райдержадміністрації.

У районі пропонують пошукати гроші на компенсацію в бюджеті сільради. Голова не проти, але у нього й без того кожна копійка на рахунку - річний бюджет чотирьох сіл Будищенскої сільради не дотягує і до 4 мільйонів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору