Мешканка Франції впізнала свою рідню серед добірки старовинних фотографій смілян

06 листопада 2016, 07:17

foto

Смілянський краєзнавець, голова товариства «Пошук» Андрій Іванов кілька років тому започаткував у соцмережах сторінку із старовинними фотографіями міста і самих жителів. За цей час їх назбиралося більше трьох тисяч. Однією з них зацікавилась Наталія Король-Седіке, яка проживає у Франції. Вона впізнала свого діда і прадіда, пише Сміла.

Тож пані Наталія зв’язалася з краєзнавцями для встановлення справжнього прізвища своїх рідних. Згодом до Сміли із Черкас приїхала її мати, Міра Всеволодівна, щоб розповісти драматичну історію своєї сім’ї.

За її словами, зображених на фотографії 1912 року людей ідентифіковано старожилами як першого директора гімназії з дітьми. Місцевими краєзнавцями в архівах було знайдено прізвище першого директора чоловічої гімназії М.П. Карпінського, таким чином було зіставлено прізвище і знімок. Насправді ж, на той час у Смілі діяла і жіноча гімназія. Тож виявилося, що на знімку дійсно перший директор гімназії, але жіночої, – Семен Радченко з дітьми Всеволодом і Вікторією.

Рідні майже нічого не знають про свою родину, адже аристократи приховували своє походження, аби воно негативно не позначилося на майбутньому дітей. Вікторія після закінчення гімназії продовжила освіту у Франції, де і залишилася. Всеволод став військовим. Міра Всеволодівна привезла ще кілька фотографій, які підтверджують належність до сім’ї. На жаль, вона майже нічого не знає про свій рід, розвіяний революцією 1917 року. Згадала лише, що дід був одружений з учителькою Марією, яка й була їхньою бабусею.

На знімках вони одразу після весілля, а потім уже з дітьми. Родичі звертаються до смілян, які хоч щось знають про зображених на фотографіях людей, поділитися інформацією.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору