Мер Ватутіного проти перейменування свого міста

23 квітня 2015, 09:31

694681

На Черкащині готуються до великого перейменування. Вже й склали перелік населених пунктів, які мають отримати нову назву. Всього їх 33. Найбільший з них – місто Ватутіне. Свою назву воно отримало на честь радянського генерала, командуючого першим українським фронтом. От тільки зважаючи на настрої тамтешнього населення, це перейменування може завершитися гучним скандалом, інформує vikka.ua.

У маленькому і затишному містечку на сьогодні проживає 17 тисяч людей. Тут усі атрибути радянського минулого: площа Леніна, вулиця його імені і центральний бульвар, названий на честь генерала червоної армії. Та місто настільки компактне, що тутешнім таксистам для замовлення потрібен лише орієнтир.

Радянському режиму місто зобов’язане навіть своїм народженням. Його заснували у 1947-ому. Воно виросло навколо вугільних шахт і до середини 50-тих було селищем. Його назва надиктована тодішніми реаліями – війною, яка щойно завершилася. Фронт генерала Ватутіна тоді звільнив правобережну Україну від нацистів. На його честь населений пункт і назвали. От тільки сучасні історики його персону вважають доволі суперечливою.

Віталій Масненко, доктор історичних наук: "Якими жертвами це було зроблено, згадайте ті сюжети пов’язані з тим , що населення лівобережжя, яка було мобілізовано до радянської армії тодішньої, було не озброєне, кидалося, як гарматне м’ясо на німецькі позиції. Це повинно бути символом початку якихось змін, якщо ми не будемо робити якісь зміни, то ми покажемо, що ми не готові до цього".

Для містян перспектива перейменування не новина. Дехто її схвалює, мовляв, давно пора. А декого лякають труднощі, пов’язані із заміною документів.

Валентин Фещенко, житель м. Ватутіне: "Більшість населення, думаю, що не тільки нашого міста, а, думаю, що і України, вже задумується над тим, що ми залишимо наступним поколінням не тільки ту спадщину, яка нам нав’язувалась".

А от у меровій приймальні все не так, як на вулиці. Через ймовірне перейменування тут справжній скандал. Місцева спілка ветеранів і чорнобильців проти нової назви. Хоч його ще навіть не затвердили.

жителі м. Ватутіне: "Был он построен в 47 году Ватутино, так он и останется Ватутино. Наши отцы его строили!"

Самого мера перспективи із перейменуванням теж не радують. Нова назва міста, говорить, потягне за собою додаткові витрати. А грошей у міській скарбниці і без того катма.

Василь Гончаренко, міський голова м. Ватутіне: "Законодавчих актів відносно перейменування не має. Якщо такий буде, то це буде проведено шляхом референдума, де вирішувати будуть жителі нашого міста перейменовувати чи не перейменовувати. А є ж закон ? Буде проведений референдум!"

Закон президентом ще не підписаний, а відтак не вступив у дію. Тому не виключено, що його відкоригують і Ватутіне до переліку на декомунізацію не потрапить.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору