Уманські депутати нарахували «Софіївці» близько мільйона гривень податку

23 квітня 2015, 08:59

1429520682_sof

У лещата сучасного податкового законодавства потрапив колектив Національного дендрологічного парку «Софіївка».

Депутати Уманської міської ради вирішили, що в цій установі грошей кури не клюють і «порадували» нововведенням – з січня 2015 року сплачувати за землю, на якій розміщено дендропарк. Сьогодні це єдина в Україні установа такого типу, на яку «повісили» земельний податок. Загалом, колективу за рік потрібно зібрати й віддати до місцевого бюджету чималеньку суму – 846 тисяч гривень! До того ж, це ще не всі нововведення: дбаючи про захист інтересів уманчан, плату за вхід до «Софіївки» хочуть скасувати.

Фінансові перипетії дендрологічного парку вже перетнули містечкові межі: колектив почав шукати захисту на стороні.

Зустріч тривала близько трьох годин. За цей час встигли і обговорити проблеми, і прослухати чудову, просякнуту не лише достовірним фактажем і сухими цифрами, а й прекрасною сучасною лірикою, лекцію з історії «Софіївки» від однієї з кращих її екскурсоводів, пані Галини.

Проте ні щоденна кропітка праця, ні професійність колективу не захищають від проблем. А їх накопичилося чимало: у закладу заборгованість, 650 тисяч гривень, за проведені в попередні роки роботи по улаштуванню дорожньо-алейної системи. До того ж, є 518 тисяч кредиторської заборгованості. Загалом у «багатенького» дендропарку боргів більше, ніж на мільйон гривень, а тут ще й ця халепа із земельною платою.

- Мабуть, усі думають, що ми тут на саджанцях та платі за вхід прірву грошей заробляємо. А ми отримуємо кошти з бюджету лише на зарплату, і вона у переважної більшості працівників – мінімальна, – жаліються члени колективу. – Все інше – за наш рахунок.

Принагідно гостям вручили листи-звернення із проханням допомогти вирішити цю ситуацію, зокрема, й до голови Черкаської обласної ради Валентини Коваленко та голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка.

В листах йдеться, що заклад протягом багатьох років справно й в повному обсязі сплачував податки до державного, обласного та місцевого бюджетів. Протягом минулого року лише до держбюджету та фондів дендропарк сплатив майже чотири мільйони гривень. Адміністрація і колектив дендропарку просять обласне керівництво віднайти можливість і спрямувати 846 тисяч гривень на покриття боргу за земельний податок із обласного бюджету.

«Міська рада м. Києва не тільки звільнила ботанічні установи міста від сплати податку за землю, а й виділила Ботанічному саду ім. акад. О. Фоміна кошти в сумі 10,0 млн. грн. на облаштування огорожі», – аргументує в листі до очільників області директор парку Іван Косенко.

Проте ситуація із непосильним земельним тягарем для національного дендропарку в сучасних українських реаліях не є чимось винятковим. Протягом останніх років ми спостерігаємо планомірне загальнодержавне скорочення видатків на соціальну інфраструктуру та й скорочення самої цієї інфраструктури, хаотичне запровадження податків, які інколи вдається скасувати під тиском громадськості тощо. Цього року, відповідно до бюджету, Україна має закрити 500 вишів (залишиться трохи більше 300), 5% (близько тисячі) загальноосвітніх шкіл.

І залишається тільки здогадуватися, запровадження чималенького земельного податку для національної перлини це погано продумане рішення чи далекоглядна стратегія?

Ілона Шевченко, газета «Сміла»

Поділитись

Коментарі

Tolik сказав:

В керівників Софіївки, грошей “кури не клюють”, Умань маленьке містечко, все на виду. Прийшов час припинити красти!

Андрій сказав:

У керівників “Софіївки” кури грошей не клюють бо курей не має. Не має у них і іншої власності ні в Україні ні за кордоном. Але завдяки їхній праці Україна має таку непоторну перлину як парк “Софіївка”. На жаль ні Умань ні уманчани у переважній більшості не розуміють цього!

Вгору