Мельник розповів, що потрібно зробити, аби уникнути снігових колапсів у Черкасах

05 березня 2018, 12:30

Фото: Про все

У січні та лютому Черкаси  кілька разів засипало снігом, що викликало значні ускладнення як для пішоходів, так і для водіїв міста. Велику кількість нарікань з цього приводу отримало комунальне підприємство «ЧЕЛУАШ», яке відповідає за стан доріг у місті. Про роботу комунальників, труднощі, які виникали під час прибирання снігу, проблеми з матеріально технічними ресурсами та відданість власних працівників на брифінгу 4 березня розповів директор підприємства Олексій Мельник.

Насамперед він наголосив на тому, що наразі на підприємстві немає достатньої кількості техніки та фахівців, що, власне, й заважає повноцінно очищати місто. За словами Олексія Мельника,  у підприємства в розпорядженні є лише 6 тракторів, які обладнані відвалами і щітками, та три комбіновані дорожні машини (КДМ), одна з яких також обладнана відвалом. А ось спеціальної техніки, яка б розкидала реагенти та сіль, на підприємстві немає. Разом із тим робочий стан наявної техніки залишає бажати кращого. Вона постійно ламається та потребує щоденного технічного обслуговування.

- При роботі з цими машинами є більше бажання їх списати, ніж постійно ремонтувати, - розповідає Олексій Мельник. – Це реальне знущання, а не робота. Техніка ламається через кожні два виїзди.

Проте, Олексій Мельник наголошує, що навіть і з такою технікою  підпорядковане йому підприємство цілком нормально функціонувало та впоралось із поставленими завданнями. При цьому він прекрасно розуміє і жителів міста, які обурювались недостатньою швидкістю роботи. Але він нагадав містянам, що крім очищення доріг  КП також відповідає за прибирання зупинок, яких нараховується близько 400, очищення близько 4000 решіток зливових каналізацій, провулків та тротуарів. І це все треба робити в комплексі. Тому об’єм робіт надзвичайно великий і не завжди працівники підприємства мали змогу оперативно реагувати на ті чи інші виклики.

Загалом, зазначив керівник КП, якщо брати за ідеальний показник демонстрації роботи, то «ЧЕЛУАШ» при такій кількості техніки і в таких погодних умовах повноцінно може очищати лише бул. Шевченка та вулиці Надпільна і Благовісна.

- За ці чотири снігопади, щоб показати якість роботи підприємства, ми могли почистити лише ці вулиці під асфальт. Про інші дороги, наприклад, проспект Хіміків, вулиці Сумгаїтська та 30 років Перемоги через їх ширину ми навіть не повинні і думати, тому що немає техніки для відпрацювання настільки масштабних напрямків, - зауважив Олексій Мельник.

Він підкреслив, що велику роль у роботі підприємства відіграли його працівники. Через невеликий штат люди працювали десятки годин без змін. На сон їм відводилось по 3-4 години. Інколи навіть не встигали і пообідати. Проте жоден не відмовився від роботи та віддавався їй на повну силу.

Вкрай задоволений директор підприємства і встановленими на техніку трекерами.

- Це надзвичайно полегшує організацію роботи, якість, оперативність реагування на якісь ситуації. От, наприклад, йдуть три трактори, і я бачу на екрані, що один з них випав із роботи. Питаю, що сталось. Виявляється водію запаморочилось, бо працював без зміни майже 80 годин, - розповідає чиновник.

Олексій Мельник також з вдячністю згадує черкаських підприємців, котрі прийшли на допомогу, пропонуючи свої послуги та спеціалізовану техніку.

- У нас немає такої техніки, яка розкидувала б сіль. Ми її збирали по всьому місту. Тут я хочу висловити вдячність Араіку Мкртчяну, фірмі «Арсенал», БТК «Лад», приватному підприємцю Котолупу. Ті КАМАЗи, які працювали у п’ятницю і суботу, були надані саме цими підприємцями, - розповідає керівник «ЧЕЛУАШу».

Натомість Олексій Мельник обурився виступом підприємця Андрія Бортника, який   засудив діяльність комунального підприємства. Директор «ЧЕЛУАШу» впевнений, що під час надзвичайних ситуацій у місті не треба мірятись хто кращий, а хто гірший.

- Раніше я неодноразово звертався до пана Бортника за допомогою. Але він відмовився допомогти, - розповідає Олексій Мельник. – Стан доріг Черкас – це не шоу і не привід для змагання хто кращий, а хто гірший. Це серйозна відповідальність і ЧЕЛУАШ, і влади міста, і жителів, і підприємців. Звісно, вони не зобов’язані, але мають можливість допомогти.

Олексій Мельник також розповів, що необхідно зробити, щоб в подальшому місто не мало подібних ситуацій. Він запевняє, що наявні розрахунки свідчать, що для ефективного прибирання такого міста як Черкаси необхідно оновити технічну базу, придбати додаткові спеціалізовані технічні засоби.

- Необхідно купити нормальну кількість техніки. Загалом потрібна 51 одиниця техніки, щоб ми могли нормально, за відповідними технологіями прибирати місто. І це ми кажемо лише про зимовий період. Звісно, що техніка повинна бути універсальною – і для літа, і для осені, і для зими, - пояснює комунальник. – Я не стверджую, що прямо зараз треба брати всю техніку. Але місто повинно мати додатковий арсенал для робіт. А мені доводиться йти до підприємців і випрошувати техніку. Це неправильно.

Попри наявні проблеми та вал критики Олексій Мельник надзвичайно задоволений роботою своїх підлеглих.

- Велика шана їм і подяка. Жоден з них не відмовився працювати понаднормово, жоден не сказав ні слова, що він не вийде, або не може працювати, - зазначив він та додав, що обов’язково віднайде ресурси для заохочення та преміювання працівників комунального підприємства.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору