Медики екстренки Черкащини надають допомогу жителям деокупованих територій

25 жовтня 2022, 11:37

За ініціативи Міністерства охорони здоров'я України та підтримки ВООЗ почали формуватися команди Медицини катастроф, відповідно до міжнародних стандартів. Перші виїзди таких бригад вже відбулися. Так, представники Черкаського центру ЕМД спільно з ДЗ "УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України" виїхали в Кочубеївську громаду Високопільського району Херсонської області, де розпочали прийоми/виклики громадян.

Про це повідомила речниця Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ірина Назарок.

Ці бригади відповідають за чітке реагування у разі подій природнього, техногенного характеру чи інших надзвичайних ситуацій, в тому числі пов’язаних з військовими діями. Зараз однією з важливих функцій таких бригад МК є забезпечення належної медичної допомоги жителям деокупованих територій.

- Медики Черкащини приймають пацієнтів у пристосованих умовах: вцілілих приміщеннях або ж у автівках швидкої. За перші три доби за допомогою звернулися близько 60-ти осіб. За день медики приїздять у кілька населених пунктів, в яких проживають не так багато громадян (в деяких 40 осіб, десь – 60, а в деяких і всього десять). Насправді, більшість цих звернень потребували простої консультації, а не надання екстреної допомоги, інколи – корегування лікування. Переважно це літні люди, які не мають рідних, або ті, хто доглядають за хворими. Але вони чекають приїзду медиків і з вдячністю реагують на отриману медичну допомогу, - зазначила Ірина Назарок.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору