Медики черкаського кардіоцентру показали новітнє обладнання, яке рятує життя людей

03 вересня 2023, 19:44

У Черкаському кардіологічному центрі днями відбулася робоча зустріч депутатів Черкаської обласної ради на чолі з головою Анатолієм Підгорним. Обласні обранці відвідали відділення та кабінети, де розташоване обладнання, яке в цьому році було придбано коштом обласного бюджету.

Зокрема, йдеться про діагностичне, операційне обладнання, а також прилади для палат інтенсивної терапії на понад 14 мільйонів гривень. На останній сесії облради на дороговартісне обладнання з обласного бюджету спрямували додатково ще 18 мільйонів гривень.

Як підкреслив голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний, рада постійно підтримує комунальні заклади охорони здоров’я, спрямовує кошти на новітнє обладнання, щоб пацієнти мали доступ до якісної сучасної медицини. За його словами, подібні зустрічі потрібні, аби поспілкувавшись з колективом та пацієнтами побачити реальну картину потреб та визначитись з пріоритетами для майбутніх управлінських рішень.

Самі медики кардіоцентру зазначили, що оновлення матеріально-технічної бази однозначно допомагає виконувати складні операції з найменшими ризиками для пацієнтів та зберегти їхню працездатність і високу якість життя в пост операційний період.

Під час візиту депутати побували в операційному відділенні з операційною для кардіологічних втручань на відкритому серці, де ознайомились із принципами роботи та використання унікального обладнання, закупленого за кошти обласного бюджету в 2023 році.

Також депутати відвідали операційний блок відділення інтервенційної радіології. Їм було продемонстровано спеціальну консоль для проведення кріоабляції — новітнього підходу до лікування миготливої аритмії. Метод дозволяє у багатьох випадках зберегти життя пацієнту.

Відвідали представники депутатського корпусу також відділення анестезіології, інтенсивної терапії та реанімації для післяопераційних хворих, ангіографічну операційну та ознайомились з роботою діагностичного відділення, де демонструвалась ультразвукова діагностична система Vivid T9.

Як зазначила головна лікарка Черкаського обласного Кардіологічного центру Світлана Журба, нині заклад надає спеціалізовану кардіологічну та кардіохірургічну допомогу населенню Черкаської області, Центральної України, переселенцям, військовослужбовцям та іншим категоріям населення. Протягом року консультує близько 22 тисяч хворих. Цього року, Центр надав 33 тисячі послуг населенню, що дозволило увійти до трійки найкращих спеціалізованих медичних закладів України. У стаціонарі кардіоцентру щороку лікується близько 4 тисяч осіб та проводиться понад 1600 оперативних втручань на серці.

Протягом року в обласному кардіоцентрі роблять близько двох тисяч ангіографій. Майже кожен хворий, що лікується в стаціонарі, проходить через ангіографічну операційну. Це близько тисячі хворих з гострим коронарним синдромом та 800 пацієнтів з інфарктом міокарда. Зокрема, 52 % всіх інфарктних хворих Черкаської області.

Інфарктне відділення завдяки виділеним коштам обласного бюджету також поповнилось новеньким апаратом для проведення УЗД серця. Прилад настільки зручний та мобільний, що дозволяє лікарям “ходити” з ним на обстеження у будь-яке відділення центру.

"Ми постійно вдосконалюємось. Минулоріч впровадили 31 нову методику обстеження та лікування пацієнтів. На цей рік запланували ще 32 галузевих нововведення. Тож щиро дякую колегам за постійну підтримку та увагу до нашого закладу", - зазначила Світлана Журба.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору