Майже 9 тисяч черкащан зареєструвались для складання національного мультипредметного тесту

15 червня 2023, 09:31

Цього року 8896 черкащан зареєструвались для складання національного мультипредметного тесту. 7163 зареєстровані особи - випускники шкіл, 1733 - студенти профтехучилищ та випускники минулих років. Загалом до проведення тестування залучено 230 педагогів.

За словами проректорки з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталії Лісової, для проведення НМТ в області створено 28 тимчасових екзаменаційних центрів, які відповідають нормам необхідної безпеки. Це спеціально обладнанні комп’ютерні аудиторії.

Фахівчиня зазначила, що цьогоріч випускники здаватимуть тести з двох обов’язкових предметів - української мови та математики. Вони також мали обрати для написання тесту ще один предмет з-поміж історії України, біології, фізики, хімії та іноземної мови.

За її словами, перевагу абітурієнти надали історії України. Цей предмет складатимуть 4740 осіб. Англійська мова лідує на другому місці серед вподобань абітурієнтів. Цей предмет обрали 2557 випускників. Біологію складатимуть 1708 осіб.

Для нинішніх абітурієнтів діятиме нововведення - вони працюватимуть над тестом 180 хвилин замість 120 як було минулого року.

Як пояснила Наталія Лісова, цього року запроваджено мінімальний прохідний бал для кожного предмета.

 - Для отримання результатів за шкалою 100-200 з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів за блок, - зауважила спікерка.

Максимальна кількість балів за складання кожного предмету така: 45 - з української мови, по 32 бали - з математики, фізики та іноземної мови, 54 бали - з історії України, 40 - з хімії та 46 - з біології.

НМТ-2023 складається з двох сесій. Перша триватиме з 5 по 23 червня. Інша додаткова — з 11 по 24 липня.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору