Майже 70% освітніх закладів Золотоніщини порушують вимоги санітарного законодавства

23 серпня 2019, 21:33

Майже 70% освітніх закладів Золотоніщини порушують вимоги санітарного законодавства

Незавершені ремонтні роботи у приміщеннях, битий емальований посуд, старе кухонне начиння, що потребує заміни, порушення температурного режиму при зберіганні харчових продуктів та відсутність необхідних умов для дотримання правил особистої гігієни. Такі основні порушення зафіксували члени комісії, що перевіряли готовність закладів освіти Золотоніщини до роботи у новому 2019-2020 навчальному році.

На сьогодні у Золотоноші та районі працює 59 освітніх закладів, із них: 15 – дошкільні, 42 – загальноосвітні (2 інтернати, дитячий будинок у с. Кропивна та 39 загальноосвітніх) та 2 вищі навчальні І-ІІ ступеня акредитації.

Під час перевірок особлива увага приділялася виконанню ремонтних робіт навчальних кабінетів, спортивних залів, медичних кабінетів, приміщень соціально-побутового призначення, покрівель, облаштуванні територій, проходженню періодичного медичного огляду персоналом закладів. Також комісія оглядала харчоблоки дошкільних та навчальних закладів освіти, перевірялися вимоги щодо забезпечення безпечного перебування дітей у школах та дитячих садках.

За результатом перевірки у 36 (67,9%) закладах виявлено порушення вимог санітарного законодавства.

Фахівці Держпродспоживслужби у кожному освітньому закладі Золотоніського району узяли зразки питної води для проведення лабораторних досліджень за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, а в дошкільних навчальних закладах - зразки готових страв, змиви з інвентарю, обладнання. Їх направлено на дослідження в Черкаську регіональну лабораторію Держпродспоживслужби. Всього відібрано 37 зразків питної води, 28 - готових страв та 170 змивів.

На відділи освіти Золотоніської райдержадміністрації, міської ради було підготовлено та направлено пропозиції щодо усунення виявлених порушень до початку нового навчального року.

Станом на 22 серпня комісійні перевірки тривають.

За інформацією прес-служби ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області

Читайте такожВ одному з черкаських ізоляторів виявили порушення.

Коментарі

Вгору