Майже 48 тисяч жителів Черкащини безкоштовно отримали ліки проти серцево-судинних захворювань

24 червня 2024, 08:13

Фото Getty Images

Від початку 2024 року 47 845 мешканців Черкаської області, які мають серцево-судинні захворювання, отримали необхідні медикаменти за програмою «Доступні ліки».

"У регіоні збільшилася кількість аптек, в яких можна отримати ліки. Особливо тішить те, що до програми доєднуються більше аптеки з сільської місцевості. Таким чином, покращується доступність людей до програми "Доступні ліки", – говорить директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк.

Нині програма включає 532 найменування ліків та медичних виробів, 229 із них – для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі для профілактики інфарктів та інсультів. Із них 48 пацієнти можуть отримати без доплати, 181 – з доплатою.  

Як отримати безоплатні ліки та медичні вироби?

Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:

  • Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).
  • З рецептом можна звернутися до будь-якої аптеки, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки». Термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.
  • Покажіть рецепт працівнику аптеки. Він запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ. 

Знайти аптеку з «Доступними ліками» допоможе:

- дашборд НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map 

- чат-бот «Спитай Гриця»: Telegram @SpytaiGrytsia_bot, Viber:  https://chats.viber.com/spytaigrytsia

- контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

Перевірити, які препарати входять у програму «Доступні ліки» можна за допомогою:

- сайту або застосунку «Ліки контроль»: https://likicontrol.com.ua/;

- чат-бота «Спитай Гриця»: https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.

До програми «Доступні ліки» включені ліки, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які використовують в усьому світі. 

За інформацією пресслужби НСЗУ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору