Майже 100 тисяч водіїв-волонтерів внесено до системи “Шлях”

24 квітня 2023, 08:16

За час функціонування механізму «Шлях», що дозволяє забезпечувати експорт вітчизняної продукції за кордон та ввезення вантажів до України, до системи було внесено понад 236 тисяч водіїв. Йдеться про 99,5 тисяч водіїв, що везуть гуманітарні вантажі та близько 137 тисяч водіїв від ліцензованих перевізників.

«Робота системи «Шлях» дозволила уникнути транспортної блокади на початку повномасштабного вторгнення. Разом з тим, процедура внесення до цієї системи водіїв-волонтерів потребує врегулювання та удосконалення, щоб зменшити ризики корупційних зловживань. Для напрацювання змін Міністерство вже провело зустрічі із ОВА, волонтерською спільнотою та профільними відомствами. Наразі триває робота над проектом змін», – пояснив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Водії, що працюють на ліцензованих перевізників, наразі вносяться до системи через офіційний електронний кабінет перевізника. Такий формат фактично мінімізує як бюрократичні перепони, так і корупційні зловживання.

Водії, які забезпечують ввезення гуманітарних вантажів для військових чи населення, вносяться до «Шляху» лише на основі рішення обласної військової адміністрації чи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури. Для цього юридична особа має подати заяву та обґрунтування до уповноваженого органу.

Наразі з усіх внесених до системи водіїв-волонтерів лише 26% були ініційовані рішенням Міністерства, 74% – це водії, яких вносили за рішенням ОВА. Аналітика свідчить, що найбільше водіїв внесли до «Шляху» відповідно до рішення Львівської обласної військової адміністрації – більше 21 тисячі. Також більше 12,5 тисяч водіїв внесла Волинська область. Найменше серед усіх обласних військових адміністрацій внесла Донецька ОВА – 24 водії.

Нагадаємо, чинні правила подачі заяв до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури щодо внесення до системи «Шлях» для благодійних фондів можна знайти ТУТ

За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виїхали і не повернулися: скільки черкащан призовного віку втекли за кордон під час війни

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору