Масштабну пожежу автопокришок на території колишнього заводу Хімічного волокна ліквідовано

23 квітня 2018, 19:22

На території колишнього заводу Хімічного волокна ліквідовано масштабну пожежу автопокришок. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив речник начальника УДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко.

23 квітня о 15:55 до оперативно - координаційного центру Управління надійшло повідомлення про загоряння на відкритому майданчику промзони старих автомобільних покришок. Як стало відомо, на території колишньої першої черги заводу Хімічного волокна в районі проспекту Хіміків працювало приватне підприємство по переробці старих автомобільних покришок. В технології переробки шин на важкі нафтопродукти, використовувалися саморобні ректифікаційні колони та легкогорючі розчинники.

За попередньою інформацією, пожежа сталася через порушення технологічного процесу, зокрема, розгерметизацію однієї із ємностей з розчинником та його розливу на шини.

Коли на місце події прибули перші пожежні розрахунки, проща пожежі становила 300 квадратних метрів і, через значний вилив розчинника, швидко поширювалася. Для посилення угрупування рятувальних сил на місці події по Черкаському гарнізону було оголошено підвищений номер виклику. Загалом, на боротьбу із вогнем до місця пожежі прибули 12 одиниць основної та спеціальної техніки. На бойових дільницях працювали 98 рятувальників, серед яких також були два відділення навчальної пожежної частини Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля.

Завдяки оперативним та професійним діям, рятувальникам вдалось зупинити поширення вогню на площі в 400 квадратних метрів, а також запобігти закипанню та розгерметизації 5-ти ємностей з нафтопродуктами, в яких зберігалося 25 кубічних метрів мастила.

Пожежу було локалізовано о 17:38, повністю ліквідовано о 17:45. На місці події працює дослідно-випробувальна лабораторія, а також мобільно-оперативна група Управління ДСНС.

Вгору