Мама загиблого золотоніського “кіборга” мріє, щоб сину присвоїли звання Героя України

07 травня 2015, 17:40

20150507_091037

Ювілейна відзнака «Холодний Яр» знайшла ще одного героя. Очільник області Юрій Ткаченко посмертно нагородив нею золотонісця Євгена Півня. Він був «кіборгом» і ціною свого життя врятував кількадесят бойових товаришів, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

- Не лише рідні пишаються Євгеном. Ним пишається вся громада, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, вручаючи відзнаку батькам загиблого. – Це – гідний син свого народу. Він проявив не менший патріотизм і силу духу, аніж визволителі в роки Другої світової війни. Євген – герой нового часу.

Трагічну звістку батьки отримали торік у жовні. Євген загинув, боронячи Донецький аеропорт. Він ціною власного життя забезпечив відхід двадцятьох побратимів із небезпечної зони. У 41-річного бійця лишилася дружина та дві доньки. Вони нині проживають у Миколаєві.

20150507_090739

- Про те, що син воював у АТО я  дізналася потім. Він мені нічого не казав. Не хотів, щоби хвилювалася, бо маю слабке серце, - пригадує жінка. - Знав тільки чоловік. Як мені потім переповів, він сказав нашому сину, щоб обережним був. А Женя відповів: «Як обережно, то це треба в бліндажі сидіть, а я маю по-справжньому захищати Батьківщину».

Матір розчулила синова посмертна відзнака. Як міській, так і обласній владі вона подякувала за постійну підтримку й турботу. Тепер жінка мріє, аби Євгенові присвоїли звання Героя України.

Довідково: Євген  народився у родині військового. З дитинства вирішив, що піде по стопах батька. Закінчивши школу, вступив до Свердловського танково-артилерійського політичного училища ім. Л. Брєжнєва. Опісля розпаду СРСР його зарахували курсантом до Харківського вищого військового командного танкового училища. У 1999 році Євген Півень закінчив Київську військову академію. Після навчання служив у 79-ій Миколаївській окремій аеромобільній бригаді. Із торішнього травня брав участь в АТО.

Поділитись

Коментарі

Gatyla сказав:

Вічна йому пам’ять… Він був дуже гарною людиною…

Вгору