Майже 500 тисяч черкащан отримали відшкодування за програмою “Доступні ліки”

05 листопада 2018, 09:35

Майже 500 тисяч рецептів на відшкодування вартості лікарських засобів за урядовою програмою «Доступні ліки» вже виписали цьогоріч черкащанам. Звернулися ж за отриманням такої лікарської допомоги більше 194 тисяч пацієнтів Черкащини.

Середня вартість одного відшкодованого рецепта за програмою «Доступні ліки» становить 67,8 грн. На відшкодування вартості лікарських засобів для лікування області розподілено майже 32 млн грн. Кошти доведені до розпорядників нижчого рівня.

Нині за програмою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу можуть отримати 261 препарат, з них 59 – безоплатно.

– Серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та діабет ІІ типу є одними з найпоширеніших захворювань серед українців та черкащан зокрема, – зазначив заступник голови Черкаської ОДА Сергій Овчаренко. – Тож люди, які страждають від цих хвороб, потребують підтримки, оскільки часто лікування для них є занадто вартісним. Тож значною підтримкою для громадян стала урядова програма «Доступні ліки». Станом на 01 вересня було залучено до реалізації програми 285 аптечних закладів. На сьогодні – 209, оскільки зараз триває процес переоформлення договірних відносин між нововизначеними розпорядниками бюджетних коштів та аптечними закладами для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування хворих.

Довідково: з квітня 2017 року в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», яка дає змогу громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору