Лише 23% українців вважають вакцинацію ефективною для профілактики COVID-19

14 вересня 2021, 18:04

23% українців вважають вакцинацію ефективним засобом захисту від COVID-19. 54% вважають, що найкраще проти коронавірусу працює миття рук після вулиці.

Загалом більшість громадян України вважають, що миття рук та дотримання дистанції є найефективнішими у запобіганні коронавірусній хворобі, свідчать результати опитування, проведеного Фондом демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва.

Миття рук після вулиці (54%), дотримання дистанції з оточуючими (42%), уважне ставлення до свого самопочуття і здоров’я найближчих (39%), а також правильне носіння маски (36%) – українці найчастіше називають як ефективні способи захисту проти COVID-19.

І лише 23% опитаних заявили, що найефективнішим засобом вберегтися від COVID-19 є повне щеплення наявними в Україні та рекомендованими лікарями вакцинами.

Лише на 1% менше людей впевнені, що від COVID-19 можуть врятувати вітаміни та настоянки.

19% думають, що найкращий захист від хвороби – правильне харчування. 

11% людей вважають, що загроза COVID-19 в суспільстві перебільшена. А 6,9% взагалі не вірять в ефективність жодного з протиепідемічних заходів.

У більшості опитаних людей зміни в житті, пов’язані з пандемією COVID-19, асоціюються з носінням захисної маски в громадських місцях. Про це заявили 48,5% респондентів.

Ще третина опитаних частіше користується засобами дезінфекції.

28% зазначили, що від початку пандемії стали менше відвідувати місця дозвілля, а 23% –  менше зустрічатися з близькими та друзями, уникати контактів з людьми та намагатися тримати дистанцію.

18% українців взагалі не відчули змін у своєму житті, пов’язаних з COVID-19.

Нагадаємо, За ніч медики доправили в лікарню чотирьох черкащан з підозрою на отруєння грибами

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору