
На Черкащини створили платформу "Спільнодія Черкащини", мета якої - фінансова та матеріальна допомога від волонтерів і бізнесменів у боротьбі проти коронавірусу. Першими на ініціативу відгукнулися потужні агрохолдинги області - Миронівський хлібопродукт та Лебединський насіннєвий завод. Підприємства вже спрямували кошти до загального фонду для боротьби із епідемією COVID-19 на Черкащині. Про це сьогодні повідомили під час брифінгу за участі учасників ініціативи.
За словами голови черкаської обласної держадміністрації Романа Боднара, співпраця у такому форматі є абсолютно добровільною.
- Жодних зобов'язань влади перед підприємцями чи навпаки не буде. Це добра воля бізнесу допомогти за бажанням технологічною базою, логістичною, інформаційною чи матеріальною. У такий складний час підприємці відгукнулися і підставили своє плече, - прокоментував створення платформи очільник ОДА.

Одним з перших партнером проєкту став благодійний фонд “МХП-Громаді”. Його очільниця Тетяна Волочай зазначила, що фондом вже зроблено перший внесок у розмірі 14 мільйонів гривень. Ці кошти мають бути спрямовані на закриття першочергової потреби в медичному обладнанні.
- Ми хочемо забезпечити апаратурою, засобами особистого захисту та медикаментами лікарні на обласному та національному рівні. Благодійний фонд займається якраз закупкою і це дуже складно, адже в Україні усього перерахованого нема - доводиться купувати за кордоном, - повідомила на пресбрифінгу директорка "МХП-Громади".
Долучився до проєкту і Лебединський насіннєвий завод, який вже виділив для протидії поширенню вірусу в області 3 мільйони гривень. А також закупив медичне обладнання для Шполянської ЦРЛ.
- Приємно, що керівники великих підприємств самі телефонують і пропонують допомогу, це свідчить про їх небайдужість та відповідальність, - наголосив голова Черкаської ОДА Роман Боднар.
Також він повідомив, що 250 тисяч надійшло від місцевого бізнесу - "Укравіта".

Очільник ОДА зазначив, що на цей момент комбінат забезпечує дезінфікуючою сумішшю практично всі області, окрім цього виділяє безоплатні антисептики у всі медзаклади.
За словами Романа Боднара, на сьогодні в області знаходиться 12 медичних закладів, у яких лікуватимуть пацієнтів із коронавірусною інфекцією. Із них 9 ще перепрофільовують. Тож першочергове завдання проєкту "Спільнодія Черкащини" - забезпечити ці медичні заклади необхідними ліками та засобами індивідуального захисту.

Вікторія Феофілова, голова ГО "Молода Черкащина", зазначила, що одна з цілей проєкту - стати прикладом співпраці трьох секторів суспільства: влади, бізнесу та громадських організацій.
Умовами співпраці є правдива інформація від влади щодо потреб медичних закладів і пріоритету надання цієї матеріальної допомоги. Управління охорони здоров'я Черкаської ОДА, за умовами проєкту, вирішуватиме пріоритет у необхідному обладнанні та засобах протидії поширенню вірусу.
- Якщо ви хочете допомогти - зверніться до нашої платформи. У нас будуть перераховані на сайті всі необхідні засоби, медикаменти чи обладнання. Окрім цього, якщо ви вже допомогли чимось, щось принесли - повідомте нам. Ми будемо розповідати про кожного, хто долучається до цієї справи. Окрім висвітлення це буде важлива інформація, аби ми орієнтувалися, в якому медзакладі щось уже є, тобто орієнтували кошти на інші лікарні, - повідомила Вікторія Феофілова.
Голова "Молодої Черкащини" зазначила, що людей ніхто не кинув із їхніми потребами - платформу створили саме для координації зусиль, можливостей і потреб.

Директорка "Черкаської агенції регіонального розвитку" Любов Ропало зазначила, що ініціатива акумулювати ресурси виникла на базі платформи агенції.
- Кошти на рахунок агенції можуть перераховувати підприємці, які бажають допомогти. Усі зібрані суми виділятимемо на медичні заклади, а саме забезпечення їхніх потреб, - підсумувала Любов Ропало.
Нагадаємо, під час заходу 23-го березня, голова Черкаської ОДА Роман Боднар та заступник міського голови Черкас Ігор Волошин повідомили, що на рахунок можуть переводити кошти як і підприємці, так і звичайні громадяни, які бажають допомогти. Надходження коштів і витрати висвітлюватимуть на сторінці у "Фейсбук" та сайті платформи "Спільнодія Черкащини".
- Насамперед кошти виділятимемо на ці лікарні, аби працівники могли почати лікування хворих найближчим часом. Після цих 12-х закладів кошти спрямуємо на всі інші медзаклади, - зазначив на пресконференції очільник ОДА.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram