Літо в місті: ТОП-5 порад психолога, як черкащанам вижити без відпустки

10 серпня 2018, 22:25

Літо в місті: ТОП-5 порад психолога, як черкащанам вижити без відпустки

Літо – пора відпусток і відпочинку. Хвилі, сонце, латте на морському узбережжі чи незабутні селфі на фоні неймовірних гірських пейзажів. Але це все не про вас, адже ви в місті і на роботі. Як попіклуватися про себе, коли ви вже втомилися, а відпочинок ще не скоро? Цінними рекомендаціями “виживання” поділилася психолог Анна Харченко, пише "Рідна Черкащина".

По-перше, часто ми “згоряємо” від порівнянь як таких. Тобто, якщо ви не їдете відпочивати, але дуже хочете, припиніть без кінця гортати інстаграм і фейсбук. Від цього ваше роздратування буде тільки наростати.

Обмежте кількість часу в соцмережах і за комп’ютером в принципі (можна навіть ставити таймер: наприклад, перевіряти фейсбук двічі на день по 15 хвилин). А якщо спостереження за чужими подорожами вимотує вас навіть за ці 15 хвилин, відпишіться на час від тих сторінок, які викликають таку сильну реакцію.

По-друге, коли ми прагнемо до якоїсь “ідеальної” картинки відпочинку/відпустки, ми наполегливо ігноруємо ті можливості навколо нас. Наприклад, мешканці міст на Дніпрі, можуть відвідувати пляж раз на сезон – адже це не море. Або й зовсім ігнорувати можливість якісного відпочинку на вихідних – тому що “це все одно не те ж саме, що похід в гори на тиждень”. Гарна новина полягає в тому, що це й не повинно бути “те ж саме”.

По-третє, знаходьте можливість відпочивати, спираючись на те, що любите і виходячи з ресурсів, які є в наявності, а не з ідеї “хочу, щоб було як у всіх”, або “хочу, щоб було ідеально”.

По-четверте, заздрість сигналізує нам про незадоволені потреби. І тут є важливий нюанс: ми завжди заздримо якомусь символу. Наприклад, коли ви дивитеся на фото друзів, які полетіли на Шрі-Ланку, то чи впевнені ви, що хочете саме туди?

Або, може, вас відвідують думки на кшталт “Я ж так багато я важко працював! Чому у них вийшло поїхати, а у мене – ні?”. Тоді Шрі-Ланка взагалі ні при чому. І справа навіть не зовсім у відпочинку. Справа швидше в стереотипі: якщо у тебе щось пішло не за планом – значить ти не досить хотів/старався.

Ця установка часто викликає відчуття якоїсь неповноцінності: ніби мати обмеження (в тому числі фінансові) – це якось незручно, або навіть соромно, хоча по факту не має під собою ніяких реальних підстав (і про це важливо пам’ятати).

По-п'яте, важливо знати, що в поняття відпочинку та відпустки кожен повинен вкладати щось своє. І якщо розуміти, чого з відпустки критично не вистачає саме зараз, можна пошукати варіанти, як заповнити прогалину, не виїжджаючи за тридев’ять земель.

Пам’ятайте, що якщо ви працюєте влітку, то важливо влаштовувати для себе цікаві та різноманітні вихідні, які будуть вас переключати не гірше за подорожі і моря.

 

я сказав:

а хіба слово “лате” українською пишеться з 2 літерами Т ?

Вгору