Лісівники з Чигиринщини вибороли гран-прі на Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв

14 вересня 2015, 09:31

1 (1)

Трушівське шкільне лісництво, яким опікується Чигиринський лісгосп, вибороло гран-прі на IX Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, що з 8 по 11 вересня проходив на базі державних лісогосподарських підприємств та закладів освіти Хмельницької області.

Про це повідомляє Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Програма заходів зльоту передбачала виставку-презентацію досягнень учнівських лісництв, відкритий конкурс-захист науково-дослідницьких робіт команд у галузі лісового господарства, обмін  досвідом у виконані лісогосподарських та природоохоронних робіт, проведення навчальних екскурсій природничо-краєзнавчого змісту.

2

До команди «Лісівник», яка представляла нашу область на всеукраїнському рівні, увійшли учні Трушівського начально-виховного комплексу I-III ступенів: Сніжана Панченко (11 клас), Аліна Перевізник (11 клас), Богдан Зубко (10 клас). Наставник команди – вчитель шкільного лісництва Раїса Перевізник.

Школярі захищали дві наукові роботи: «Популяції хвоєгризучих шкідникі Притясминської гряди» та «Біолого-екологічні особливості червонокнижних видів рослин у флорі урочища Холодний Яр».

Як розповіла Раїса Олександрівна, на виставці досягнень, яку  презентували чигиринці, були не лише  роботи на природо-екологічну тематику, науково-дослідницькі роботи попередніх років, але й зроблені дитячими руками колекція деревних порід та колекція пагонів і насіння. Окремий пункт – демонстрація унікальності пам’ятки природи загальнодержавного значення Холодний Яр. І все це на фоні показу Чигиринщини як славного козацького краю.

3

–  Ми старанно готувалися до зльоту, сподівалися, що отримаємо певну нагороду або ж відзнаку, –  розповідає вчитель шкільного лісництва. – Проте про гран-прі ніхто з нас й не думав. Це стало надзвичайно приємною несподіванкою і величезною радістю – ми визнані кращими серед двадцяти двох команд-учасників з усієї України.

Нагадаємо, що Трушівське шкільне лісництво офіційно відкрито цьогоріч – на свято останнього шкільного дзвоника. Хоча тісна дружба вже не один рік пов’язує учнівський та педагогічний колектив Трушівського НВК з Чигиринським лісгоспом, зокрема Трушівським лісництвом, яке розташоване на території населеного пункту. Шкільне лісництво на базі навчального закладу почало функціонувати ще з 2012 року.  Протягом останніх років учні школи  є завзятими учасниками усіх акцій, конкурсів, еколого-природничих заходів, які проводять лісівники. З розумінням і великим задоволенням школярі висівають насіння, допомагають у вирощуванні та висаджуванні сіянців, доглядають за лісовими культурами та лісонасіннєвими плантаціями, заготовляють лісове насіння, охороняють та допомагають птахам, заготовляють лікарську сировину та паралельно проводять дослідницьку роботу.

Команда «Лісівник» отримала в подарунок кольоровий фотопринтер, а ще своєю перемогою забезпечила проведення наступного ювілейного X Всеукраїнського зльоту шкільних лісництв на Черкащині.

Зводите будинок - час задуматись про будівництво даху.

Коментарі

Вгору